Nociūnų kaimo šeimininkės puikiai žino, kad rudeniui turi ruoštis nuo vasaros. Nociūniškės ne tik augina ir kaupia daržo bei sodo gėrybes, bet ir džiovina prieskonius, ruošia kvapnius ir gardžius pagardus. 

Tradicinėje šventėje „Jau pilni aruodai“ šeimininkių šeimininke nociūniškiai išrinko Austę Trezi (trečia iš kairės).

Tradicinėje šventėje „Jau pilni aruodai“ šeimininkių šeimininke nociūniškiai išrinko Austę Trezi (trečia iš kairės).

Daivos Makutienės inicijuota šventė „Jau pilni aruodai“ praėjusią savaitę Nociūnų bendruomenės namuose vyko jau devintąjį kartą. „Tik pirmą kartą organizuoti tą šventę buvo nedrąsu. Galvojau, ar moterys bus drąsios ir noriai dalinsis savo gamintais patiekalais bei jų receptais. Tačiau jau pirmasis renginys parodė, kad nociūniškės puikios, svetingos ir šeimininkės, mielai besikeičiančios šeimininkavimo paslaptimis. Kasmet sulaukiame nemažo būrio moterų, kurios nori pasidžiaugti ne tik tradiciniais, bet ir naujais patiekalais. Pernai šventėje degustavome šešiolikos šeimininkių patiekalus, o šįmet – dvylikos. Dar turiu pastebėti, kad nociūniškės labiau mėgsta konditeriją negu kulinariją“, – savo pastebėjimais dalijosi šventės rengėja.
Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė priminė, kad nociūniškiai gyvena itin aktyviai. Be visoje šalyje sparčiai garsėjančios „Nociūnų muilinyčios“ veiklos, kur mokomasi virti muilą, gaminami atvirukai ir žaisliukai, organizuojami edukaciniai užsiėmimai. „Mums darbų netrūksta visus metus. Vasarą buvo vienos veiklos, dabar kitos. Labai laukėme šeimininkių fiestos, o dabar gyvename Kalėdų laukimu: ruošiame dovanėles mažiesiems ir senoliams, kuriuos planuojame aplankyti“, – sakė V. Stanevičienė.

Nociūniškių bičiulis ir tradicinių renginių rėmėjas Saulius Grinkevičius gyrė moteris už aktyvumą, sumanumą bei veiklumą: „Linkiu, kad jūs savo patirtimi dalintumėtės ir su jaunąja karta, kad ji taip pat šauniai bei skaniai išmoktų gaminti.“

Nociūniškių bičiulis ir tradicinių renginių rėmėjas Saulius Grinkevičius gyrė moteris už aktyvumą, sumanumą bei veiklumą: „Linkiu, kad jūs savo patirtimi dalintumėtės ir su jaunąja karta, kad ji taip pat šauniai bei skaniai išmoktų gaminti.“

Nociūnų šeimininkių pasirodymu sužavėtas liko ir nuolatinis šios tradicinės šventės rėmėjas bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius. Jis gyrė moteris už veiklumą: „Matau labai šiltą ir gražų renginį, kuriame savo šeimininkiškus gebėjimus rodo net kelių kartų moterys. Tačiau svarbiausia, kad matau norinčias veikti moteris. Mane labai džiugina pastarųjų metų permainos mūsų kaimuose, kai jie atgijo iš sąstingio.
Nociūnų moterys vienos veikliausių rajone, jos suskubo įsijungti į projektinę veiklą, labai sumaniai įkūrė „Muilinyčią“, kurioje veiklų netrūksta ištisus metus“, – sakė dosnus šventės rėmėjas.
S. Grinkevičius apdovanojo visas geriausių ir gardžiausių patiekalų kūrėjas, o nugalėtojų tikrai netrūko.
Geriausių šeimininkių komandą papildė devintoji šauniausioji šeimininkė Austė Terzi, konkursui paruošusi patiekalą „Vasarėlę prisiminus“. Loreta Jonikienė pripažinta kūrybiškiausio patiekalo „Žvaigždžių takas“ autore, Irena Gugienė paskatinta už saldžiausią patiekalą „Skanukai“ ir spalvingiausią patiekalą „Tortas kitaip“. Su moterimis jau ne pirmą kartą varžęsis Jonas Zorys pagirtas kaip estetiškiausiai pateikto patiekalo „Kalėdiniai žaisliukai“ kūrėjas. Komerciškiausiu patiekalu vertintojai išrinko Akvilės Stašaitės gardžiausius „Simo kasiukus“. Už senų tradicijų puoselėjimą Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė apdovanojo Dalią Rimeikytę, į šventę atsinešusią patiekalą „Paršelio rojus“ ir Stanislavą Leonavičių, sukūrusį „Vulkaną“.
O gerą nuotaiką šventės metu skleidė ne tik šaunieji Nociūnų dainininkai, bet ir iš Jonavos rajono atvykęs romansų ansamblis „Godonė“.

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.