Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje Kauno „Žalgiris“ nekovos dėl aukso šalies aukščiausios lygos krepšinio čempionate. Ką tik Panevėžyje Panevėžio „Lietkabelis“ uždarė pusfinalio rungtynių seriją su „Žalgiriu“ tarpusavio rungtynių santykiu 3:1. Ketvirtose rungtynėse 75:86 kauniečiai nusileido panevėžiečiams. LKL finale dėl aukso kovos Vilniaus „Rytas“ ir „Lietkabelis“.

„Lietkabelį“ į finalą vedė 2019-2020 m. sezoną Kėdainių „Nevėžyje“ žibėjęs Panagiotis Kalaitzakis bei svariai prisidėjęs Gabrielius Maldūnas, „Nevėžio“ marškinėlius vilkėjęs 2017-2018 ir 2018-2019 m. sezonus.

Dėl 3-4 vietų „Žalgiris“ rungsis su Šiaulių „Šiauliais“.

Kėdainių „Nevėžis-Optibet“ trečią sezoną iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate liko 10-tas ir atkrintamosiose varžybose nedalyvavo.

Dar vieną naujieną LKL paskelbė vakar. Kitą sezoną čempionate kovos 12 komandų. Į lygą priimtas Gargždų krepšinio klubas. Gargždiškiai – šių metų Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionai. O juos į auksinį finišą atvedė treneris Paulius Juodis, 2016-2017 m. dirbęs Kėdainių „Nevėžyje“ vyr. treneriu, 2017-2018 m. – vyr. trenerio asistentu.

Kitą sezoną „Betsafe-LKL“ čempionate rungtyniaus ir Kėdainių „Nevėžis“, kuriam dėl finansinių problemų neiškart buvo suteikta licencija.

Kitą sezoną čempionate ir toliau išliks trijų ratų sistema – pirmuose dviejuose ratuose komandos tarpusavyje po kartą rungtyniaus namuose ir išvykoje, o trečiajame rate, valdybos sprendimu, tvarkaraštis bus sudaromas atsižvelgiant į komandų galutines vietas 2021-2022 m. „Betsafe-LKL“ sezone, priešingai nei buvo daroma šių metų čempionate, kai trečiojo rato namų/išvykos rungtynės buvo nustatytos burtų keliu.

2022-2023 m. „Betsafe-LKL“ čempionate bus trumpinamos atkrintamosios varžybos: ketvirtfinalyje bus žaidžiama iki 2 pergalių, o pusfinalyje ir finaluose – iki 3 pergalių.

P. Kalaitzakis. (euroleaguebasketball.net nuotr.)