Kėdainių rajono savivaldybės taryba, gavusi vienos rajono švietimo įstaigos prašymą iš sutaupytų lėšų įsigyti brangų daiktą, prašymo nesvarstė, nes paaiškėjo, jog šiais metais nepanaudotų lėšų lieka beveik visose savivaldybės įstaigose.

Savivaldybės tarybos Ekonomikos ir biudžeto komiteto iniciatyva išsiaiškinta, jog šildymui nepanaudotų lėšų, dėl kainų svyravimų per šiuos metus, lieka beveik visose savivaldybės įstaigose. Gali susidaryti ir šimtatūkstantinė suma.

Sprendimą, kaip panaudoti šildymui apmokėti nepanaudotas lėšas, savivaldybės taryba priims gavusi tikslius duomenis iš visų savivaldybės švietimo įstaigų.

„Reikia pagalvoti, kaip šį klausimą išspręsti. Kaip tik dabar yra proga visai tarybai ir savivaldybės administracijai atkreipti dėmesį į šią problemą, – tarybos posėdyje sakė Ekonomikos ir biudžeto komiteto pirmininkas Saulius Grinkevičius. – Šiuo atveju lėšų sutaupymas nėra įstaigų vadovų nuopelnas. Taip atsitiko dėl to, kad tuo metu, kai buvo planuojamas biudžetas, buvo šilumos kainų pikas. O vėliau šildymo kainos smarkiai krito žemyn. Taip atsirado lėšų sutaupymas“.

Pasak S. Grinkevičiaus, reikia atlikti analizę visų savivaldybės įstaigų mastu, o tada aptarti, kaip tokią situaciją valdyti ateityje.

„Mūsų frakcija mano, kad, jei sutaupoma įstaigos pastangomis, net negalima kalbėti, jog taryba turėtų kažkaip sutaupytas lėšas skirstyti“, – sakė Liberalų frakcijos vadovas S. Grinkevičius, pripažindamas, kad šiemet jau lėšas, kurios susitaupė, bet ne buvo sutaupytos, teks palikti įstaigoms. Bet kitiems metams, pasak buvusio mero, turi būti nustatytos aiškios tvarkos, kaip valdyti tokias situacijas.

(„K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Algimantas Barzdžius)