Po vasaros pirmą kartą į posėdį susirinkus Kėdainių rajono savivaldybės tarybai, neišvengta rimtų ginčų. Opozicijos atstovai piktinosi, jog į darbotvarkę neįtraukti du klausimai – Ūkininkų sąjungos prašymas sumažinti mokesčius bei Muzikos mokyklos kreipimasis.


Komitetuose parengtas siūlymas mero nepasiekė

Panašu, jog ima ryškėti savivaldybės administracijos darbo spragos. Į tai dėmesį atkreipė savivaldybės tarybos nariai, posėdžio darbotvarkėje pasigedę dviejų klausimų. Svarstyti galimybę taikyti mokestinę lengvatą prašė Ūkininkų sąjunga, o Kėdainių muzikos mokykla į Tarybą kreipėsi prašydama patvirtinti naujas mokymo programas.

„Man truputį liūdna, kad administracijos direktorius (Arūnas Kacevičius – aut. past.) bando suklaidinti savivaldybės tarybos narius. Iš tiesų, terminai nebuvo pažeisti, laiko tikrai užteko. Didelis minusas administracijos vadovui, kuris to nepadarė. Aš tikiuosi, kad ateityje tokie dalykai nesikartos. Tai ne smulkmenos, tai rimti dalykai, rodantys administracijos vadovų darbo spragas“, – pabrėžė tarybos narys Saulius Grinkevičius.

„Dviejų komitetų jungtiniame posėdyje mes suformulavome pasiūlymą dėl 2019 metų žemės mokesčių lengvatos, pagal Ūkininkų sąjungos raštą. Šis komiteto siūlymas buvo teiktas įtraukti į šio posėdžio darbotvarkę. Matau – neįtrauktas, tai norėčiau sužinoti – kodėl jis neįtrauktas“, – posėdžio pradžioje rajono mero klausė opozicijos atstovas, Tarybos narys Virmantas Pikelis.

Panašu, jog ima ryškėti savivaldybės administracijos darbo spragos. Į tai dėmesį atkreipė savivaldybės tarybos nariai, posėdžio darbotvarkėje pasigedę dviejų klausimų. Svarstyti galimybę taikyti mokestinę lengvatą prašė Ūkininkų sąjunga, o Kėdainių muzikos mokykla į Tarybą kreipėsi prašydama patvirtinti naujas mokymo programas.

Rajono meras Valentinas Tamulis atšovė jokių pasiūlymų negavęs, todėl šis klausimas nėra įtrauktas į savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę.

Ką veikė savivaldybės administracija?

Kadenciją baigęs rajono meras, ilgametis Tarybos narys Saulius Grinkevičius patikslino – Ūkininkų sąjungos kreipimasis, adresuotas rajono merui bei Tarybai, buvo gautas jau seniai.

„Iš tiesų buvo (savivaldybės – red.) administracijai šį klausimą pasiaiškinti ir pateikti tarybai spręsti. Man neaišku, kodėl mes taip ilgai neatsakėme Ūkininkų sąjungos atstovams.

Taip pat buvo ir Muzikos mokyklos raštas Tarybos nariams su siūlymais, neįtrauktas ir šis klausimas. Du klausimai, kreipimaisi, kurie buvo gana anksti pateikti administracijai, o administracija nieko nepadarė, kad tarybos posėdyje mes šiuos klausimus svarstytume. Kodėl?“, – klausė S. Grinkevičius.


„Man keista, kad dviejų komitetų jungtiniame posėdyje parengtas pasiūlymas nepatenka iki mero. Kaip tada komitete reikia teikti siūlymą, kad jis „ateitų“ iki mero?“, – stebėjosi V. Pikelis.

Į klausimą meras neatsakė

Tai, jog ūkininkų kreipimasis buvo gautas pakankamai seniai, pripažino ir kitas valdančiųjų atstovas, Tarybos narys Romualdas Gailiūnas. Jis tikino, kad prašymas taikyti mokestinę lengvatą turi būti apsvarstytas specialioje komisijoje, o tik po to teikiamas Tarybos komitetams. Galiausiai jis pareiškė, kad tai gali būti teikiama svarstyti spalio pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje.

Darbo partijos atstovas Juozas Gaidamavičius pareiškė, jog bandoma nukrypti nuo esminio klausimo, kurį pateikė S. Grinkevičius – kodėl du prašymai, kuriuos gavo visi Tarybos nariai, nėra įtraukti į darbotvarkę?

Į šį klausimą rajono savivaldybės tarybai vadovaujantis meras V. Tamulis neatsakė, tai padaryti paprašė administracijos direktorių Arūną Kacevičių.

Šis tikino – Muzikos mokyklos prašymas buvo gautas jau po to, kai reikėjo pateikti sprendimų projektus, tačiau jis bus svarstomas spalio pabaigoje, nes sprendimo projektas „beveik paruoštas“.

„Dėl Ūkininkų sąjungos, šis klausimas buvo perduotas komisijai, ji suformulavo klausimus Ūkininkų sąjungai, atsakymų kol kas dar nėra. Jeigu bus priimti kokie nors sprendimai – kitai Tarybai (bus teikiami svarstyti spalio pabaigoje vyksiančiame Tarybos posėdyje – red.)“, – sakė A. Kacevičius.


Po S. Grinkevičiaus prašymo pasiaiškinti – nejauki tyla

Tačiau toks atsakymas netenkino opozicijos atstovo V. Pikelio. Konstatavęs, jog mokestinių lengvatų komisija nėra pajėgi spręsti tokio sudėtingumo klausimus, o tai būtina padaryti aukštesniame, komitetų ir savivaldybės tarybos, lygmenyje, politikas negalėjo atsistebėti, kur dingo komiteto pateiktas siūlymas Tarybai bei klausė, kaip šioje situacijoje reikėtų elgtis…

Kadenciją baigęs rajono meras S. Grinkevičius savivaldybės sekretorės paprašė atsakyti, kada buvo gautas Muzikos mokyklos prašymas.

„Kiek žinau, terminai atitiko visus reikalavimus“, – konstatavo S. Grinkevičius.

Po šio S. Grinkevičiaus klausimo salėje stojo nejauki tyla. Nors buvo paprašyta į klausimą atsakyti Tarybos sekretorę, ši neištarė nei žodžio.

Savivaldybės Teisės ir personalo skyriaus vadovas Dalius Ramonas patikslino – Taryba gali svarstyti tik tuos klausimus, kuriems yra paruošti sprendimų projektai. Jis pripažino, jog po Ūkininkų sąjungos prašymo aptarimo sprendimo projektas turėjo būti parengtas.

Savivaldybės administracijos vadovui – „didelis minusas“

Kadenciją baigęs rajono vadovas S. Grinkevičius administracijos vadovui A. Kacevičiui metė rimtus kaltinimus.

„Man truputį liūdna, kad administracijos direktorius bando suklaidinti savivaldybės Tarybos narius. Iš tiesų, terminai nebuvo pažeisti, laiko tikrai užteko. Aš grįžtu prie pirminio kreipimosi, kuris yra atskaitos taškas.

Administracija turėjo paruošti šiam tarybos posėdžiui du sprendimus, to nebuvo padaryta. Didelis minusas administracijos vadovui, kuris to nepadarė. Aš tikiuosi, kad ateityje tokie dalykai nesikartos. Tai ne smulkmenos, tai rimti dalykai, rodantys administracijos vadovų darbo spragas“, – sakė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Rinkėjas

    Taigi buvo daug svarbesnių dalykų. Kur čia visus aprėpsi. Pavyzdžiui atlyginimų valdantiesiems gerinimas. O tie ūkininkai palauks, jie kantrūs.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.