Nors pastaraisiais metais Kėdainių rajono savivaldybės administracija investuoja didžiules lėšas į informacinių technologijų atnaujinimą ir plėtrą, pastaruoju metu vis dažniau pasikartoja atvejai, kai elektroniniu būdu savivaldybei iš įvairių įstaigų siunčiami svarbūs dokumentai arba esą adresatą pasiekia gerokai vėliau nei turėtų, arba elektroniniu paštu siunčiami laiškai visai negaunami. Gal tai tiesiog nelemtas sutapimas, tačiau pastaruoju metu užfi ksuoti net keli tokie atvejai, susiję su rajono savivaldybės tarybos didžiausios valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ atstove Aušrele Kaminskiene.


A. Kaminskienės elgesį tiria ir VTEK

Pastarojo Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paaiškėjo dar vienas atvejis, kai tarybos nariams daugiau nei mėnesį nebuvo pranešta, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) dėl valdančiųjų atstovės A. Kaminskienės elgesio yra pradėjusi tyrimą.

„Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos interneto svetainėje yra patalpinta informacija, kad A. Kaminskienės atžvilgiu yra pradėtas tyrimas. Tačiau iki šios dienos nesame supažindinti su šiuo pranešimu.

Norėdamas išsiaiškinti, kodėl per tokį ilgą laiką mums nebuvo pranešta ši informacija, skambinau į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, o jos atstovai mane informavo, kad pranešimas apie pradėtą tyrimą yra išsiųstas tiek rajono tarybai, tiek ir merui. Tad noriu paklausti, kur prapuolė šis pranešimas?“ – Tarybos posėdžio metu mero Valentino Tamulio klausė tarybos narys, rajono savivaldybės Etikos komisijos pirmininkas Saulius Sinickis.

Kad ir kaip būtų keista, tačiau kai tik Vyriausioji tarnybinės etikos komisija per Kėdainių rajono savivaldybės administraciją siunčia su tarybos nare, valdančiosios frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ atstove Aušrele Kaminskiene susijusius dokumentus, suinteresuotus asmenis jie pasiekia arba pavėluotai, arba esą visai negaunami.


Po ilgokos pauzės V. Tamulis tik pareiškė, kad iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos nebuvo gautas joks Tarybai adresuotas dokumentas.

„Aš pasitikslinsiu, tačiau aš nesu matęs tokio dokumento“, – teigė V. Tamulis.

Tačiau keisčiausia ne tai. S. Sinickis čia pat priminė, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tyrimą yra pradėjusi ir dėl tarybos narės, opozicijos atstovės Virginijos Baltraitienės elgesio, pranešimas apie kurį buvo ne tik gautas, bet su juo supažindinti ir tarybos nariai.

„Kažkaip stebuklingai pranešimas apie tyrimą dėl V. Baltraitienės elgesio buvo gautas, o dėl A. Kaminskienės – ne“, – šypsodamasis teigė S. Sinickis.
Tuo tarpu meras V. Tamulis tik dar kartą pakartojo, kad pasitikslins, kur galėjo prapulti svarbus dokumentas.

Balandžio mėnesio pabaigoje tyrimą A. Kaminskienės atžvilgiu pradėjusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija aiškinasi, ar Kėdainių rajono politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Komisija aiškinasi aplinkybes, kai A. Kaminskienė, būdama savivaldybės tarybos Etikos komisijos nare, aktyviai dalyvavo šios komisijos posėdyje svarstant su jos atžvilgiu atliekamais tyrimais susijusius klausimus.


Ne pirmas kartas

Dar vienas atvejis, kai su A. Kaminskiene susijęs ir jai nepalankus dokumentas buvo gautas gerokai vėliau nei reikėjo, užfiksuotas praėjusių metų pabaigoje – gruodžio mėnesį.

Tą kartą Vyriausioji tarnybinės etikos komisija per Kėdainių rajono savivaldybės administraciją siuntė pranešimą, įpareigojantį savivaldybės Etikos komisiją ištirti, ar A. Kaminskienė nuo rinkėjų nenuslėpė informacijos apie Vilniuje vykdomą butų nuomos veiklą.

Tačiau šis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įpareigojimas savivaldybės Etikos komisijos narius pasiekė tik praėjus parai po įvykusio pirmojo posėdžio, nors savivaldybės administracija jį gavo likus keletui dienų iki Etikos komisijos posėdžio.

Kėdainių rajono tarybos narys, Etikos komisijos pirmininkas Saulius Sinickis (dešinėje) bandė išsiaiškinti, kodėl savivaldybėje stebuklingai nepaskelbiama informacija apie A. Kaminskienės atžvilgiu pradėtą tyrimą, tačiau meras V. Tamulis tik pareiškė esą jam nežinoma, kad iš Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos būtų gautas koks nors pranešimas.

„Šis Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos siųstas dokumentas buvo dar vienas pagrindas pradėti tirti A. Kaminskienės veiklą, tačiau mes jo tiesiog laiku negavome. Kodėl taip nutiko, aš negaliu pasakyti, nors įtarimų yra… Svaidytis kaltinimais aš nenoriu, tačiau faktas vienas – Kėdainių rajono savivaldybės administracija ypatingai svarbų dokumentą gavo, tačiau jis mus pasiekė praėjus beveik parai po posėdžio.

Jeigu mes būtume gavę šį dokumentą laiku, komisijos nariams būtų buvę gerokai lengviau apsispręsti dėl tyrimo pradėjimo.

O dabar posėdžio metu turėjome daugybę bereikalingų diskusijų“, – tuomet teigė savivaldybės Etikos komisijos pirmininkas S. Sinickis.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.