Chaosas tvyro Kėdainių rajono savivaldybėje. Keičiami planai, klaidinami savivaldybės tarybos nariai, vengiama žiniasklaidos.

Sugrįžusi po Joninių ilgojo savaitgalio, atėjusi pirmadienį į darbą, rajono valdžia sumąstė – pristatysim projektą.

8 val. ryto savivaldybės tarybos nariai elektroniniu paštu informuojami, kad po pietų nuotoliniu būdu per Zoom platformą jiems bus pristatytas paruoštas projektas dėl rinkliavos dydžių už atliekų surinkimą ir tvarkymą juridiniams asmenims.

Tarybos nariai keičia savo darbo, verslo ar poilsio planus (tarybos nario veikla – visuomeninė), kad dalyvautų svarbaus klausimo aptarime. Po trijų valandų jie gauna kitą laišką – projekto pristatymas atšaukiamas.

Savivaldybės tarybos darbą koordinuojanti tarybos sekretorė Laura Rimdžiūtė nesivargina „Kėdainių mugei” nei atsiliepti telefonu, nei atsakyti į paklausimą elektroniniu paštu.

Kas įvyko, kad 27 savivaldybės tarybos nariai liko suvedžioti, atsakė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis. Jo teigimu, suplanuotas projekto dėl rinkliavos dydžių už atliekų surinkimą ir tvarkymą juridiniams asmenims pristatymas buvo atšauktas, kadangi daug savivaldybės tarybos narių negalėjo jame dalyvauti. Nors kai kurie tarybos nariai teigia, kad apie jų galimybes dalyvauti pristatyme niekas nesiteiravę.

Projektą savivaldybės tarybos nariams pristatyti turėjo Bendrojo skyriaus vyr. specialistės Laura Čiteikė ir Agnė Širkienė, vedėjas E. Grigaitis ir konsultantas Darius Buzas.

Požiūrio „čia ir dabar“ madas Kėdainių rajono savivaldybėje diktuoja aukščiausi rajono vadovai. Pažvelgus į jų ateities darbotvarkes atrodo, kad rytojus gali ir neišaušti. Šiandien nesužinosite, ką jūsų išrinktieji dirbs rytoj. O ką jau kalbėti apie savaitės ar mėnesio darbotvarkę.

Ką rajono vadovai veiks atėję į darbą, jie paskelbia darbo dienai jau prasidėjus – t. y. čia ir dabar. Ir visų penkių vadovų – mero, vicemero, administracijos direktoriaus su dviem pavaduotojais – tos pačios dienos darbotvarkės būna praktiškai vienodos. Gal todėl ir labai lengvai keičiamos. Nes valdininkams laikas – ne pinigai.

Autorius

Panašios naujienos