Nutrūko ilgus metus gyvavusi graži tradicija. Daugelį metų Kėdainių rajono savivaldybė tarpušvenčiu – tarp Kalėdų ir Naujųjų metų, rengdavo konkursą „Gražiausiai papuoštas pastatas“. Po visą rajoną važinėdavo speciali komisija, kuri rinko gražiausiai šventėms išpuoštus pastatus.


Konkursą vainikuodavo apdovanojimai. Trijų Karalių dieną ar šiek tiek vėliau į savivaldybę būdavo sukviečiami ir apdovanojami estetiškiausiai kalėdinėmis dekoracijomis, papuošimais ir išmone aplinkinius džiuginę nugalėtojai – privačių ir daugiabučių namų, įstaigų, įmonių ir organizacijų šeimininkai bei vadovai.

Kvietė tik nuotraukomis dalintis

Tačiau šiemet rajono savivaldybė jau nebeorganizavo konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“. Vietoje jo kėdainiečiai buvo kviečiami dalintis šventėms papuoštų pastatų nuotraukomis socialiniame tinkle.

Rajono savivaldybės mero patarėja ryšiams su visuomene Jorūnė Liutkienė paaiškino, kodėl nutrūko graži konkurso tradicija:

Šiemet pirmą kartą nebeįvyko konkursas „Gražiausiai papuoštas pastatas“, skatinęs šventiniu laikotarpiu kurti gražesnę aplinką.

„Konkursas buvo pradėtas organizuoti prieš daug metų, kaip žmonių aktyvinimas įsitraukti ir prisidėti asmeniškai prie šventinio mėnesio renginių. Tai – iniciatyva skatinanti visus kartu gražinti miestą ir kurti šventinę nuotaiką. Per pastaruosius metus  jis tą funkciją puikiausiai atliko. Ir pavieniai miestiečiai, ir įstaigos, organizacijos, kolektyvai, parduotuvės labai įsitraukė bei vis išradingiau puošėsi.

Ne kartą paskatinti, paminėti ir apdovanoti geriausieji bei išradingiausieji. Kalėdinė puošyba, dekoracijos, šventinė atributika tapo suprantama ir būtina ne vienai įstaigai ir organizacijai, prie to, kaip gali, prisideda ir kiekvienas žmogus, kur jis begyventų – mieste ar kaime. Šiais metais dar prieš renginių paskelbimo pradžią buvo sumanyta vienus metus nevykdyti konkurso, o vietoje to pasiūlyta fotografuoti unikalius kampelius ir dalintis nuotraukomis socialiniame tinkle su grotažyme #manomiestaspuosiasi  #kedainiukaledos  bei taip skleisti gerą nuotaiką. Buvo siunčiami ir raginimai įstaigoms.

Taip ir toliau buvo siekiama paskatinti visus kartu kurti pakilią šventinę nuotaiką ir ja užkrėsti draugus ir kaimynus. Kolektyvai, namai, gyvenvietės puošiasi ne dėl konkurso, o dėl pačių žmonių geros asmeninės nuotaikos.

Be to, šiais metais atidžiau buvo pasižiūrėta į pačios savivaldybės puošybą ir nuspręsta puošti eglutę savivaldybės kieme. Taip įdedant ir savo indėlį į nuotaikos kūrimą. Renginių ir iniciatyvų bei nuotaikos gruodžio mėnesį rajone netrūko. Girdėjome tik gražiausius atsiliepimus. Planuodami kitų metų renginius apsvarstysime visus gautus pasiūlymus ir pastebėjimus, nuomones, kurias išklausėme, ir pagalvosime, ar konkursą tęsti nauju pavadinimu, ar duoti jam naują kryptį, o gal keisti į kitas priemones. Tai jau bus ateinančių Kalėdų renginių planavimo užduotis.“

Taigi, belieka laukti jau šių metų Kalėdų, kuomet ir paaiškės, ar ilgametis tradicinis konkursas, skatinęs puoštis, kurti grožį ir rodyti pavyzdį aplinkiniams, bus galutinai numarintas.


Gerinti estetinį vaizdą

Primename, kad konkurso „Gražiausiai papuoštas pastatas“ tikslai buvo skatinti Kėdainių rajono savivaldybės gyventojus šventiškai puošti individualių ir daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų, organizacijų, biudžetinių įstaigų pastatus, gerinti miesto ir rajono estetinį vaizdą. Konkursu siekta sukurti šventinę aplinką Kėdainių mieste ir rajono gyvenvietėse, kad miesto ir rajono gyvenvietės taptų patrauklios gyventojams ir svečiams.

Konkurso metu buvo išrenkami gražiausiai papuošti individualių ir daugiabučių gyvenamųjų namų, įmonių, įstaigų, organizacijų ir biudžetinių įstaigų pastatai.

Jame galėjo dalyvauti visos miesto ir rajono pramonės įmonės, biudžetinės įstaigos, daugiabučių, individualių ir daugiabučių namų gyventojai.
Kasmet konkursas „Gražiausiai papuoštas pastatas“ rengtas kiekvienų metų gruodžio mėnesį dviem etapais. Pirmąjį etapą organizuodavo atskirai kiekvienos seniūnijos seniūnas, sudarydamas vertinimo komisiją. Antrąjį – Kėdainių rajono administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.