Iš dešinės – vicemerė O. Urbonienė, „Aviliuko“ direktorė R. Mackevičienė ir sekmadieninės mokyklos vadovė V. Maksimec.

Iš dešinės – vicemerė O. Urbonienė, „Aviliuko“ direktorė R. Mackevičienė ir sekmadieninės mokyklos vadovė V. Maksimec.

Dešimtmetį gyvuojančią lopšelio-darželio „Aviliukas“ padalinio šeštadieninę-sekmadieninę mokyklą aplankė Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė.

Vicemerė susitiko su naująja šios įstaigos vadove Vilija Maksimec, domėjosi, kaip gyvuoja viena iš kelių šalyje likusių savaitgalinių tautinių mažumų mokyklų, su kokiomis problemomis susiduria ir kuo gali pasidžiaugti.

Nuo 2005 metų kovo 25 d. šeštadieninė (sekmadieninė) rusų mokykla veikia kaip lopšelio-darželio „Aviliukas“ struktūrinis padalinys, kurio steigėjas yra Kėdainių rajono savivaldybė.

Struktūrinio padalinio šeštadieninės (sekmadieninės) rusų mokyklos tikslas – palaikyti tautinės mažumos etnolingvistinį gyvybingumą, tenkinti tautinių mažumų vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų specifinius edukacinius, etnokultūrinės raiškos ir socializacijos poreikius.

„Su šios mokyklėlės vadove V. Maksimec aptarėme įstaigos veiklą, apžiūrėjome vienintelę jos patalpą. Vaizdas liūdnas – lubos, sienos ir grindys prašosi remonto, kurio mokyklėlė nematė visą dešimtmetį. Būtina apšiltinti ir pastato sienas, nes žiemą patalpoje būna šalta. Taip pat senuosius, jau atgyvenusius, baldus reikėtų pakeisti naujais“, – sakė O. Urbonienė.

Rugsėjo pradžioje rusų ir lietuvių kalbos pamokas savaitgalinėje mokykloje lankė apie 20 vaikų, kurių jauniausiam – penkeri metai. Dabar šis skaičius, panorus joje mokytis ir suaugusiesiems išaugo iki 27-ių. Tad dabar šeštadienis ir sekmadieniais po keletą valandų ir vaikai, ir suaugusieji, kurių vyriausiajam – 31-eri metai, mokosi ir užsienio kalbų, ir kitų dalykų.

„Mūsų mokykloje vyksta gimtosios kalbos, savo tautos istorijos, religijos ir etninės kultūros dalykų pamokos. Rusiškai ir lietuviškai kalbėti mokosi ir rusakalbių šeimų vaikai, ir lietuvių tautybės suaugusieji. Kadangi besimokančiųjų skaičius auga, norėtume atnaujinti patalpas ir pagerinti mokymosi sąlygas. Esame labai dėkingi lopšelio-darželio „Aviliukas“, po kurio stogu glaudžiamės, direktorei Romai Mackevičienei, visapusiškai padedančiai gyvuoti mūsų mokyklai ir palaikančiai jos veiklą“, – sakė V. Maksimec.

„Aviliuko“ vadovė R. Mackevičienė teigė palaikanti šios mokyklos veiklą ir yra įsitikinusi jos reikalingumu bei nauda, todėl stengiasi padėti kuo gali.

Šią savaitę mero pavaduotoja O. Urbonienė sekmadieninės mokyklos patalpų atnaujinimo galimybes aptarė su rajono savivaldybės administracija.

„Statybos ir komunalinio ūkio skyriaus specialistai apžiūrėjo, kiek ir kokių medžiagų reikėtų patalpų remontui. Tad ieškosime galimybių, kaip galėtume padėti šiai įstaigai. Juolab kad mokyklai pradėjus vadovauti V. Maksimec, joje gerokai padaugėjo mokinių – nuo keliolikos iki beveik trijų dešimčių. Džiaugiuosi, jog vaikai dalyvauja naudinguose neformaliojo ugdymo užsiėmimuose, o ne leidžia laiką gatvėse“, – sakė O. Urbonienė.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.