Greta kitų įsimintinų datų spalio 10-oji kalendoriuje įrašyta ir kaip Vietos savivaldos diena. Va­dinasi, savivaldybių administracijų darbuotojams tai profesinė šventė. 

savivaldybe_0878Ta proga gražią dovaną Kėdainių rajono savivaldybės administracijos darbuotojams įteikė kultūros centro kolektyvas. Visus administracijos darbuotojus, ateinančius į darbą, pasitiko pasiūlymu įsiamžinti momentinėje fotosesijoje. Savivaldybės darbuotojų, kurių šiuo metu yra 132, fotografavimas buvo patikėtas žymiam Kėdainių krašto fotografui Vaidui Juškai. „Labai smagu, kad beveik visi savivaldybės darbuotojai į pasiūlymą fotografuotis pažiūrėjo kaip į smagią pramogą. Visi dėkojo ir sakė nesitikėję tokios gražios naujos darbo savaitės pradžios“, – fotografavimo įspūdžiais dalijosi V. Juška.
Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė, paklausta, kodėl nutarė šitaip pasveikinti savivaldos darbuotojus, atsakė labai paprastai: „Savivaldybės specialistai dažnai yra mūsų renginių partneriai. Tikrai norėjome nieko neišskirdami visus originaliai pasveikinti. Labai džiugu, kad mūsų staigmena pavyko ir visiems suteikė gerų emocijų šią rudeniškai darganotą dieną.“
Rajono vadovai – meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis – neliko be sveikinimų kolegoms: „Vietos savivaldos dienos proga nuoširdžiai sveikiname Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narius, savivaldybės administracijos ir seniūnijų darbuotojus, seniūnaičius, bendruomenių ir visuomeninių organizacijų vadovus, rajono gyventojus.

Savivaldybės darbuotojai Audronė ir Kęstutis Stadalnykai liko nustebinti netikėta dovana Vietos savivaldos dienos proga.

Savivaldybės darbuotojai Audronė ir Kęstutis Stadalnykai liko nustebinti netikėta dovana Vietos savivaldos dienos proga.

Dėkojame už nuveiktus prasmingus darbus Kėdainių krašto labui ir nuoširdų bendradarbiavimą.
Kviečiame ir ateityje būti pilietiškais, aktyviais ir drauge stiprinti savivaldą bei didinti visuomenės pasitikėjimą ja. Kasdieniais, atsakingai atliekamais darbais kartu kurkime savo rajono gerovę.
Pasak savivaldybės Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijaus Grigaičio, Vietos savivaldos diena Lietuvoje minima nuo 2007 metų. „Labai malonu sulaukti gržios dovanos profesinės šventės proga. Esame tą dieną minėję įvairiomis formomis. Kartais susiburdavome pavakaroti, kartais išvažiuodavome į keliones. Šįkart mus pradžiugino kultūros darbuotojai. Visiems malonu sulaukti dėmesio, savivaldybės darbuotojai ne išimtis“, – sakė E. Grigaitis.
Vietos savivalda – tai valstybės teritorijos administracinio vieneto – savivaldybės – teisė laisvai ir savarankiškai tvarkytis tam tikroje teritorijoje pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus. Šią teisę įgyvendina asmenys, kuriuos kas ketverius metus renka savivaldybės gyventojai.
Lietuvoje yra 60 savivaldybių. Palyginti su kitų šalių savivaldybių skaičiumi, tai nedidelis skaičius. Pavyzdžiui, Austrijoje yra 2 500 savivaldybių. Kuo mažiau savivaldybei priklauso žmonių, tuo geriau vietinė valdžia gali pažinti jos gyventojus, pasirūpinti jų problemomis, rūpesčiais.

[tribulant_slideshow gallery_id=”218″]

Panašios naujienos