Net ir atsitiktinai į Didžiosios Rinkos aikštę Kėdainių senamiestyje praėjusį šeštadienį užsukę žmonės, suvilioti muzikos garsų ir stipraus, veržlaus balso, suklusdavo ir užsibūdavo čia ilgiau. „Kūnas eina pagaugais, taip gražu!“ – šnabždėjo viena kitai kelios stovinčios moterys.

Tuo tarpu visos sėdimos vietos prie Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriaus atviros scenos buvo užimtos, aikštėje stoviniavo pasipuošusių, besišypsančių žmonių būreliai. Daugelio rankose – gėlės ir raudonos spalvos, širdelės formos balionai.

Taip – gausiai, šiltai, jautriai ir dėmesingai, kėdainiečiai sutiko stipraus balso savininkės, jaunos kėdainietės Danielės Paužaitės pirmąjį solinį koncertą. Atlikėjai klavišiniais akomponavo Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas Jonas Stankevičius.

„Labai smagu jus visus matyti, ačiū, kad atėjot. Dar kol kas negaliu patikėti, kad tai vyksta, bet aš šiandien pradedu pirmąjį savo solinį koncertą, – plačiai šypsodamasi, kreipėsi į žiūrovus Danielė, prisiminusi ir pirmąjį kartą, kai žengė į sceną. – Buvau susikausčiusi ir jaudinausi, bet noras būti scenoje buvo stipresnis už baimę.“

Koncerte skambėjo įvairus dainų repertuaras – nuo užsienio popmuzikos atlikėjų, tokių kaip Lady Gaga, Whitney Houston, iki lietuviškos muzikos atlikėjos Džordanos Butkutės. Kaip prieš koncertą sakė jaunoji atlikėja, ji norėjusi, kad kiekvienas klausytojas galėtų išgirsti sau patinkančią dainą. „Turiu ir savo kūrybos, bet jos dar į pasaulį neišleidau, gal tai įvyks vėliau“, – atskleidė mergina.

Patirties scenoje jau turinti Danielė sakė, kad šis solinis koncertas, kuriame ji atliktų visą repertuarą – pirmasis: „Mintis ir buvo tokia, kad noriu kuo daugiau būti scenoje, tad nusprendžiau surengti koncertą ir pasikviečiau prisijungti Joną Stankevičių.“

Soliniam koncertui atlikėja pasirinko ryškiai raudonos spalvos suknelę. „Raudona spalva – ryškumo simbolis, nes pirmą kartą pasirodant, reikia būti įsimintinai“, – šypsojosi mergina.

Danielė sako dainuojanti nuo mažens, bet rimčiau mokytis ir gilintis pradėjusi prieš keletą metų. „Šiemet nusprendžiau, kad noriu mokytis profesionaliai, kiek tai įmanoma, pradėjau stengtis, įdėti daugiau darbo. Mokausi nuotoliniu būdu, pas italę mokytoją. Kol kas esu savo pasirinkimu labai patenkinta“, – pasakojo mergina, nuo mažens lankanti ir Kėdainių muzikos mokyklą.

„Muzikos mokyklą lankiau, lankau ir turbūt lankysiu. Ten dainuoju progomis, o mano specialybė smuikas, taip pat mokausi groti fortepijonu, Jonas Stankevičius yra mano mokytojas“, – šypsodamasi pasakojo Šviesiosios gimnazijos moksleivė Danielė.

Palaikyti atlikėjos susirinko jos tėveliai, artimieji, draugai, bendramoksliai, mokytojai…

„Kaip mama, jaučiuosi gerai ir džiaugiuosi, o kaip muzikantė, gal kiek nerimauju, kad viskas pasisektų iš muzikinės pusės. Pirmasis solinis koncertas – didelis  išbandymas. Labai smagu, kad susirinko daug pažįstamų ir palaikančių žmonių“,  – kėdainiečių dėmesiu džiaugėsi Danielės mama, Kėdainių muzikos mokyklos vadovė Rūta Kutraitė.

Įspūdingą koncertą jaunoji atlikėja baigė simboliškai – Vytauto Kernagio kūriniu „Žiemą vasarą“, kuriuo ji pradėjo savo muzikinę karjerą. „Ačiū, kad ne tik išklausėte, bet ir išgirdote, ačiū visiems, kurie prisidėjote prie šio koncerto, kad jis įvyktų“, – dėkojo jaunoji atlikėja.

Šis koncertas – viešosios bibliotekos rengiamo ciklo „Jaunųjų  atlikėjų vakaras“ dalis.

(„Kėdainių mugės“ nuotraukos)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.