Į šalį atslinkę vėjuoti orai šėlo ir Kėdainių rajone. Ugniagesiai vos spėjo važiuoti į įvykių vietas ir šalinti ant kelių užvirtusius medžius. Jie virto ir šalia daugiabučių, ir ant transporto priemonių.

Šeštadienio dieną ugniagesiai buvo kviečiami į Krakių sen., Gaidelių ir Palainiškių kaimus; Surviliškio sen., Vaidatonių k., Kranto g.; Josvainių mstl., Žiedupio g.; Kėdainiuose į M. Daukšos g., Babėnų ir kitas gatves, nes medžiai ar jų šakos buvo užkritę ant važiuojamosios kelio dalies ir trukdė eismui. Virtuolius teko pjaustyti ir patraukti nuo pravažiavimo.

Medžiai virto ir šalia daugiabučių

Praūžus vėjams, kėdainiečiai socialiniuose tinkluose ėmė dalintis nuotraukomis ir komentarais apie išvartytus medžius. Buvo atvejų kai jie krito ir ant automobilių.

„Dėkokit savivaldybei. Gerus medžius pjauna, o puvėkus palieka“, – vienoje feisbuko grupėje rašė Mindaugas ir Neringa.

„Kai pradeda pjauti medžius, tada prasideda nesibaigiantys komentarai apie gamtos išsaugojimą, o kad ant mašinos krenta, tai kas, svarbu, kad medžiai auga“, – dėsto Rima.

„Visus senus medžius reiktų keisti. Čia mano nuomonė“, – teigė Onutė. Jai 100 % pritarė ir Dainius.

„Žmonės patys kalti, kad palieka automobilius po medžiais, juk per visas žiniasklaidos priemones buvo pranešta, kad siautės stiprūs vėjo gūsiai, kad nereikėtų statyti automobilių po medžiais. Nepaklausė, tai va ir patyrė žalą“, – kitoje socialinių tinklų grupėje grupėje rėžia Simas.

Ties Mindaugo g. 8 namu vėjas nulaužė didelio klevo šaką.

„Aišku, žmonėms gal norisi tos žalumos, todėl šalia daugiabučių prisodina įvairių medžių, kurie per kelis dešimtmečius užauga labai dideli, o tada, esant stipriam vėjui, jie virsta arba, kaip šiuo atveju, lūžta šakos. Tai laimei, kad ne ant kokio žmogaus ar automobilio nukrito. O būna atvejų, kai virsta medis į namo pusę, tai net langus išdaužo. Reikėtų prieš sodinant pagalvoti, ką ir kur galima sodinti.

Šeštadienį vėjas tikrai labai drąskėsi, matyti, kad nemažai šakų prilaužyta, ant gatvės net linoleumo gabalai mėtosi, gal iš kokio balkono ar nuo konteinerių atskraidino? “, – matydama, kas darosi aplinkui dėsto kėdainietė Valerija.

Žaliosiose zonose nuvirtusius medžius teks sutvarkyti seniūnijų darbuotojams.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.