Lietuvoje su skurdo rizika susiduria kas penktas šalies gyventojas, o kas devintas pripažįsta, kad stinga finansinių resursų net maistui įsigyti. Todėl „Maisto bankas“ jau 35-ąjį kartą iš eilės kviečia Lietuvos žmones telktis ir padėti maistu sunkiau gyvenantiems šalies žmonėms.

Tradiciškai kiekvieną pavasarį ir rudenį rengiama akcija šįkart vyks daugiau nei 70-yje šalies vietovių. Paramą savo globojamiems žmonėms rinks 276 skirtingos organizacijos.

Žmonių geranoriškumo tikisi sulaukti ir Kėdainių nevyriausybinės organizacijos. Savanoriai parduotuvėse budės spalio 13 d. (penktadienį) nuo 15 iki 20 val. ir spalio 14 d. (šeštadienį) nuo 10 iki 20 val.

Babėnų MAXIMOJE budės įstaigos Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims ir asociacijos „Trinus“ atstovai;

Centrinėje MAXIMOJE – Kėdainių dekanato „Carito“ ir jaunimo centro „Laiptai į viltį“ savanoriai;

MAXIMOJE (Chemikų g. 1 A) – Kėdainių rajono moterų krizių centras;

MAXIMOJE (J. Basanavičiaus g. 93 C) – labdaros ir paramos fondas „Teen Challenge“;

IKI (Tilto g. 2) – Kėdainių pagalbos šeimai centras;

IKI (Rasos g. 1) – Kėdainių rajono paraplegikų asociacija;

IKI (Gegučių g. 13) – labdaros ir paramos fondas „Tavo svajonė“;

IKI (P. Lukšio g. 1 a) – labdaros ir paramos fondai „Teen Challenge“ ir „Vilties švyturys“;

LIDL (J. Basanavičiaus g. 87 B) – labdaros ir paramos fondas „Vilties švyturys“.

Šių organizacijų atstovai nurodytose vietose rinks konservus, cukrų, makaronus, kruopas, miltus, aliejų ir kitus ilgo galiojimo produktus, kuriuos pirkėjai galės palikti parduotuvėse prie kasų pastatytuose vežimėliuose, pažymėtuose „Maisto banko“ simbolika.

Jei šį savaitgalį neplanuojate eiti į prekybos centrus apsipirkti, aukoti skurstantiesiems galite ir kitais būdais: skambindami tel. 1343 ar prekybos tinklų „Maxima“ ir „IKI“ kasose nuskenuodami savanorio įteiktą skrajutę (auka 5 eurai).

Labiausiai trūksta konservų

„Maisto banko“ atstovai informavo, kad labiausiai trūksta mėsos ir žuvies konservų. Todėl bent dėžute jų prisidėti raginamas kiekvienas galintis tai padaryti šalies gyventojas.

„Remiamų žmonių skaičius lyginant su praėjusiais metais išaugo beveik 60 tūkstančių, o prieš prasidedant šildymo sezonui jaučiame stiprų prašančiųjų pagalbos maistu suaktyvėjimą. Deja, tačiau daliai prekybininkų mėsos, pieno produktus pradėjus pardavinėti iki paskutinės jų galiojimo minutės, šių produktų nuo iššvaistymo išsaugome daug mažiau, o nebegaliojančių produktų priimti iš prekybos tinklų ir dalinti žmonėms negalime dėl saugumo. Tad dėl šių priežasčių darosi sunku subalansuoti pilnavertį paramos krepšelį. Šį kartą kaip niekad prašome visuomenės pagalbos – jei nenuskriausdami savo šeimos galite nupirkti bent vieną papildomą maisto produktą stokojantiems, padarykite tai jau šį penktadienį ar šeštadienį. Labiausiai šiuo metu trūksta mėsos ir žuvies konservų“, – kviečia „Maisto banko“ vadovas Simonas Gurevičius.

Kėdainių mugės“ ir „Maisto banko“ inf.

Martyno Siruso nuotr.

Panašios naujienos