Pirmadienį įsivyravęs lietus pristabdė derliaus nuėmimą ir visą savaitgalį šėlusius gaisrus rajono laukuose. Ugnis kėsinosi ir į pievas, miškingas vietoves. Ugniagesiai liepos 30 – rugpjūčio 1 dienomis darbavosi be atokvėpio, gaisrus taip pat gesino patys gyventojai ir ūkininkai.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, Kėdainių rajone minėtomis dienoms ugniagesiai gaisrų skubėjo gesinti 15 kartų, vienas iškvietimas buvo nepagrįstas.

Rugpjūčio 30 dieną 01:37 val. iš Pelėdnagių seniūnijos Užkapių kaimo gautas piliečio pranešimas, kad dega javų laukas. Užgesinta iki priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų atvykimo. Išdegė apie 1 aras javų lauko.

Didžiulis plotas javų praėjusį penktadienį degė Vilainių seniūnijos Rudžių kaime. Pranešimas apie gaisrą gautas 14:23 val. Atvykus ugniagesiams, apie 25 ha plote degė javai. Gaisro gesinime dalyvavo du ūkininkai su traktoriais ir vandens talpomis. Traktoriumi buvo apartas laukas. Nuo pasėlių užsidegė drevėtas medis, kuris užgesintas, nupjautas ir patrauktas nuo kelio.

Tą pačią dieną,  15:57 val. pagalbos šauksmas dėl gaisro 3 ha plote, laukuose, pasiekė iš Josvainių seniūnijos Svilių kaimo. Po keliolikos minučių gautas pranešimas apie degančias ražienas iš Vilainių seniūnijos Taučiūnų kaimo. Pavojų didino tai, kad šalia stovi gyvenamieji namai. Atvykus ugniagesiams apie 2 ha plote degė ražienos.

Vakare ugniagesiai gesino ražienas ir Krakių seniūnijos Deveikiškėlių kaime. Gaisro metu išdegė apie 1 ha ražienų.

Gaisrai tęsėsi ir saulėtą bei vėjuotą šeštadienį. Liepos 31 d. 12:38 val. gautas pranešimas iš Surviliškio seniūnijos Pakruostės kaimo, tačiau degusį kviečių lauką užgesino ūkininkas iki atvykstant ugniagesiams. Išdegė 200 arų pasėlių.

Apie 17 val. gautas pranešimas, kad Kėdainių seniūnijoje, prie sodų bendrijos „Apynėlis“, prie geležinkelio, dega miškas, geležinkelio bėgiai. Žolę ir kūmus, degusius 3 arų plote, užgesino gyventojai iki ugniagesių atvykimo.

Apie 20 val. Surviliškio seniūnijos Sirutiškio kaime degė šiaudai, juos užgesino atvykę ugniagesiai.

21.17 val. Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo gyventojas pranešė, kad dega žolė. 21.33 val. patikslinta, kad degusi žolė užgeso pradėjus lyti.

Sekmadienį, rugpjūčio 1 d., apie 11 val. ugniagesiai vyko į Daumantų kaimą užgesinti degančios šakų krūvos.

Po poros valandų didelis gaisras kilo laukuose Pernaravos seniūnijoje, prie Rudakių kaimo. Ugniagesiams panaudojus parankines priemones užgesinta ražiena, išdegė apie 6 hektarai.

15:28 val. gautas Gudžiūnų seniūnijos Miegėnų ugniagesių komandos pranešimas apie matomą gaisrą ir išvykimą jo gesinti. Atvykus ugniagesiams degė pasėliai ir ražienos, gaisras užgesintas. Išdegė apie 35 arai pasėlių ir 35 arai ražienų.

20:16 val. gautas pranešimas iš Truskavos seniūnijos Užvermenės kaimo, kad dega laukai, už 50 metrų yra namas. Gaisrą jau gesina žmonės. Atvykus ugniagesiams, užgesintos ražienos, degusios 10×10 m plote. Gaisro metu aprūko presas.

Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Panašios naujienos