Prasidėjus javapjūtei ir ilgą laiką vyraujant sausiems orams, ugniagesiams netrūksta darbo, o ūkininkams – nerimo ir nuostolių.

Net 5 hektarai javų lauko išdegė sekmadienį, liepos 25 dieną, Vilainių seniūnijoje, netoli Repengių kaimo. 13:42 val. ugniagesiams pranešta, kad dega pasėlių laukas. Gaisras likviduotas panaudojus 1 aukšto spaudimo švirkštą ir 1,5 kub. m vandens. Atvykusiems su savo technika ugniagesiams gaisrą gesinti padėjo ir ūkininkai trimis traktoriais. Apskaičiuota, kad vienas traktorius išpylė apie 10 kub. metrų vandens.

Tą pačią dieną, tik anksčiau, kviečių laukas užsiliepsnojo ir Surviliškio seniūnijoje. 11:48 val. gautas pranešimas iš šios seniūnijos Vaidatonių kaimo, kad dega kviečių laukas. Gaisras užgesintas iki ugniagesių atvykimo, jo metu išdegė apie 2 arai pasėlių.

5 hektarai ražienų išdegė liepos 23 d. Dotnuvos seniūnijoje, prie Valučių kaimo. Gaisrą gesinti ugniagesiams taip pat padėjo trys ūkininkai.

Tą pačią dieną Truskavos seniūnijos Paežerių kaime išdegė apie 3 kv. m žolės.

Ugnis sekmadienį kėsinosi ir į ūkininkų techniką. 20:11 val. iš Josvainių seniūnijos Šingalių kaimo  gautas pranešimas, kad dega kombainas. Iš kombaino „Claas Lexion 750“ rūko dūmai. Gaisro metu apdegė kombaino perkūlimo skyrius.

21:43 val. iš Pernaravos seniūnijos Paaluonio kaimo gautas pranešimas, kad laukuose buvo užsidegęs kombainas ir laukas. Gaisrą užgesino patys žmonės, kombainas apdraustas, ugniagesiai nebuvo kviečiami.

Parengta pagal Kauno PGV inf.

Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.