Lietuvos policijos departamentas informuoja, kad sausio mėnesį policijos pareigūnai šalies keliuose vykdys tikslines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones.

Iki sausio 4-osios – vairuotojų (įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų) blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė.

Sausio 6–7 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė. Bus tikrinama, kaip tamsiuoju paros metu naudojamos matomumą gerinančios saugos priemonės (atšvaitai, ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.).

Sausio 10–13 d. pareigūnais stebės, ar vairuotojai sustojimą prieš pėsčiųjų perėją, kaip to reikalaujama pagal taisykles.

Sausio 17–21 d. dėmesys bus skiriamas vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu, kontrolei (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant neturint laisvų rankų įrangos).

Sausio 23–25 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė.

Sausio 27–30 d. – vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė.

Policijos pareigūnai ragina vairuotojus keliuose elgtis atsakingai ir drausmingai, laikytis visų Kelių eismo taisyklių reikalavimų, segėti saugos diržus, nevairuoti apsvaigus nuo alkoholio ar neturint tam teisės.

Parengta pagal Lietuvos policijos departamento inf.