Šauniausiais 2016 Lietuvos apdailininkais tapo kėdainiečiai: E. Brigys (kairėje) ir A. Gaurilčikas.

Šauniausiais 2016 Lietuvos apdailininkais tapo kėdainiečiai: E. Brigys (kairėje) ir A. Gaurilčikas.

Andrius Gaurilčikas ir Erikas Brigys po atkaklios kovos tapo šauniausiais Lietuvos apdailininkais. Kėdainių profesinio rengimo centre organizuotame konkurse „Šauniausias apdailininkas 2016“ tarp 19 besivaržiusių komandų vaikinai tapo pirmosios vietos laimėtojais.

Praėjusį ketvirtadienį profesiniame centre sulaukta ne tik apdailininkų konkurso dalyvių, bet ir gausių mokinių grupių, mat įstaiga tądien plačiai atvėrė duris ir kvietė visus norinčiuosius atvykti ir susipažinti su čia siūlomomis mokytis profesijomis. Svečių sulaukta išties nemažai.

Padeda pasirinkti

Pasak centro direktoriaus Dangiro Kačinsko, abu tą pačią dieną vykę renginiai buvo naudingi visiems mokiniams, šiuo metu sprendžiantiems, kokį ateities kelią pasirinkti.

„Pas mus tą pačią dieną vyko net du renginiai. Vienas jų – atvirų durų dienos, arba tiesiog profesijų mugė, kurioje Kėdainių profesinio rengimo centro pramonės ir paslaugų skyriuje Šėtos gatvėje specialiai paruošti stendai bei mokiniai ir mokytojai pristatė profesijas, kurių mokytis kviesime kitais metais. Į šį renginį mes kvietėme visas Kėdainių rajono bendrojo lavinimo mokyklas, taip pat ir aplinkinių rajonų mokyklų mokinius. Renginys buvo naudingas tiek dešimtokams, tiek ir dvyliktokams, kurie baigia pagrindinio ar vidurinio ugdymo programas ir yra didesnėje ar mažesnėje pasirinkimo kryžkelėje“, – sakė direktorius.

Apsilankė daugiau nei 180 mokinių

Mokiniai jau dabar gali rinktis, ar eiti mokytis į gimnaziją, ar rinktis profesinio rengimo centrą ir baigti 12 klasių bei kartu įgyti ir profesiją. „Mugėje mes pristatėme profesijas, papasakojome, kokios yra karjeros galimybės, kiek galima uždirbti. Profesijas pristatė ir mokytojai, ir čia besimokantys mokiniai. Renginyje dalyvavo ir mūsų socialiniai partneriai – darbdaviai, kurie atvyko iš įvairių įmonių tiek iš Kėdainių, tiek ir iš kitų Lietuvos vietovių“, – sakė D. Kačinskas.

Atvirų durų dienose iš viso dalyvavo daugiau nei 180 mokinių iš dešimties šalies mokyklų.

Kėdainių profesinio rengimo centre nuo kitų metų galima mokytis net 15 skirtingų specialybių. Jas pristatė čia besimokantys mokiniai.

Kėdainių profesinio rengimo centre nuo kitų metų galima mokytis net 15 skirtingų specialybių. Jas pristatė čia besimokantys mokiniai.

Kėdainiuose varžėsi geriausi apdailininkai

Tą pačią dieną vyko ir dar vienas renginys – profesinio meistriškumo konkursas geriausiam šių metų apdailininkui išsiaiškinti.

„Konkurse iš viso dalyvavo 19 komandų (po du narius) iš visų Lietuvos regionų: varžėsi bene visos profesinės mokyklos, kurios rengia apdailininkus. Mes šiam renginiui ruošėmės bene tris mėnesius“, – sakė direktorius.

Pasak profesijos mokytojos metodininkės Vidos Radavičienės, šis konkursas turi kelis tikslus – motyvuoti mokinius pasirinkti profesiją, ugdyti jų atsakomybę, kūrybiškumą, nebijoti prisiimti iššūkių. Mokytojams, kurie lydėjo mokinius, vyko profesinio mokymo kvalifikacinis seminaras, kuriame buvo pristatytas produktyvaus mokymo modelis profesiniame mokyme.

„Jo esmė, kad praplečiamos mokymosi erdvės: vieną dieną mokinys mokosi mokykloje, o likusias keturias – įmonėse. Tad jis ne tik dirba, bet ir mokosi“, – sakė pedagogė.

Specialistų trūksta

Ji pridūrė, kad statybininko-apdailininko profesija yra labai paklausi. „Šiuo metu kvalifikuotų statybininkų labai trūksta tiek ir Kėdainių rajono įmonėms, tiek ir visoje respublikoje. Konkurso metu dalyviai turėjo atlikti dekoratyvinio tinko užduotį: šiuo metu, kai vyksta pastatų renovacija, tai yra labai aktuali kompetencija“, – sakė ji.

Konkurse geriausiai pasirodė jos auklėtiniai: A. Gaurilčikas ir E. Brigys. „Mokiniai yra puikiai pasiruošę, mat tokiuose konkursuose dalyvauja ne pirmą kartą. Andrius dalyvauja visuose be išimties konkursuose – tiek teorinių žinių, tiek ir praktinių žinių. Jis be prizų praktiškai niekada negrįžta“, – sakė vaikinus ruošusi V. Radavičienė. Kartu su ja vaikinus ruošė ir vyresnioji profesijos mokytoja Laimutė Linkevičienė.

Profesija įdomi ir perspektyvi

Konkurso nugalėtojai džiaugiasi pasirinkę mokytis šios profesijos. „Šią specialybę pasirinkau po dešimties klasių – manau, kad apdailininko specialybė yra labai perspektyvi. Šis darbas nėra sunkus, tačiau ir ne toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio“, – sakė Andrius.

Jam pritarė ir kolega Erikas teigdamas, kad tapti apdailininku nusprendė sekdamas tėvo pėdomis. „Ir toliau žadu dirbti statybose. O tokie konkursai, žinoma, įdomu ir, be abejo, naudinga“, – teigė jis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.