Kėdainių krašte norisi gyventi saugiai plačiąja to žodžio prasme. Saugi aplinka sveikatai, saugus vaikų ir ligonių maitinimas, saugus vanduo – visa tai patenka į saugaus gyvenimo apibrėžimą. Tokia koncepcija turėtų būti prioritetas“, – teigia Josvainių (Kėdainių r.) gyventoja Dalia Jarienė.

Klientų aptarnavimo vadybininke Kaune dirbanti kraštietė laisvu laiku visas jėgas atiduoda bendruomeninei veiklai. Dalia – aktyvi labdaros fondo „Švieskime vaikus“ savanorė ir Josvainių bendruomenės valdybos narė.

Prioritetu laiko moksleivių ir ligonių mitybą: reikia kokybės

Dalia, propaguojate „saugių Kėdainių“ naratyvą. Prašau patikslinti, ką turite omenyje?

– Kėdainių prioritetas nr. 1 turėtų būti visų mūsų saugumas. „Saugaus gyvenimo Kėdainiuose“ koncepcija turėtų apimti daugelį sričių: aplinką, kurioje gyvename, mūsų geriamą vandenį. Taip pat maitinimo paslaugas mūsų darželinukams ir moksleiviams. Tiek investicijų nukeliavo į mokyklų renovacijas, jose yra tikrai funkcionalios virtuvės, gyvenvietėse netrūksta amatą išmanančių šeimininkučių, bet moksleivius maitiname abejotinos kokybės atvežtiniu maistu.

Turime rūpintis tuo, kad analogiškas likimas neištiktų darželių, kuriuose mažieji vis dar, laimei, maitinami vietoje gaminamu maistu.

Ne mažiau svarbus ir kokybiškas ligonių maitinimas. Kartais, kai artimieji ar pažįstami pasidalija nuotraukomis, kuriose įamžintas lėkščių turinys, realiai nebežinai, juoktis ar verkti.

Dalia Jarienė ir Adelė Štelmokienė (nuotraukoje kairėje).

Kai Josvainių gimnazijos koridoriuose atsirado pirmieji maisto automatai, taip pat bendruomenei reiškėte savo susirūpinimą.

– Kai mano dukra buvo aštuntoje klasėje, pirmasis automatas atsirado Josvainių gimnazijoje. Savo poziciją iš karto išreiškiau tėvų susirinkime: siūliau neįsileisti nesveiko maisto į mokyklą. Vaikai praeina pro parduotuves ir kioskus pakeliui į pamokas. Jeigu moksleivis iki tol atsilaikydavo pagundai, tai per ilgąją pertrauką, kaip taisyklė, pasiduodavo cukraus troškimui ir jau kišdavo pinigėlį į automatą.

Kai išreiškiau savo poziciją, kitų vaikų mamos į mane žiūrėjo kreivai: neva aš „neskatinu verslumo“, kai iš tikrųjų aš elementariai niekada neskatinau nesveiko maisto. Laikas parodė, kad įsileisti maisto automatus į kai kurias mokyklas nebuvo geras sprendimas.

Man atrodo, kad visi puikiai suprantame, jog rūpinimasis sveikata prasideda dar jauname amžiuje, o savijauta ypač priklauso nuo mitybos. Įpročiai skiepijami nuo mažens. Jeigu vaikui nuo daželio formuosime sveikų, teisingų įpročių komplektą, jis įpras gyventi sveikai ir dar kitus pamokys.

Tas pats, beje, galioja ir šiukšlių rūšiavimui ar tiesiog įpročiui surinkti tai, ką palieka vedžiojamas šuniukas.

Dalia Jarienė.

Nusiskundimai – išsprendžiami, jeigu girdimi

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Kėdainių skyriaus komandoje kandidatuojate į rajono savivaldybės tarybą. Pribrendote nėrimui į politinius vandenis?

– Politika mane domina jau seniai. Turiu omenyje gilų domėjimąsi, ne paviršutinišką. Į politiką nežiūriu pasyviai. Antrąją kadenciją iš eilės esu LVŽS nario, Raseinių–Kėdainių apygardoje išrinkto Seimo nario Arvydo Nekrošiaus padėjėja visuomeniniais pagrindais.

Per veiklą, susijusią su A. Nekrošiumi, susipažįstu su daug naujų žmonių. Jie, matydami savą, vietos žmogų, pasitiki ir atsiveria. Paklausęs nusiskundimų, supranti, kad jie nesunkiai išsprendžiami. Tereikia tam tikrų pasiūlymų ir sprendimų taryboje.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 85.

Titulinė nuotrauka: Dalia Jarienė.