Seimo Biudžeto ir finansų komitetas siūlo, kad daliai sankcionuotų įmonių laikinus administratorius parinktų Finansų ministerija, o finansų įstaigoms tą padarytų Lietuvos bankas. Komitetas tam pritarė svarstydamas naują Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo redakciją ir siūlo laikinuosius administratorius skirti iš karto, kai Seime ji bus priimta.

Šios pataisos leistų greičiau paskirti Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovės „Lifosa“ laikinąjį administratorių. Bendrovės veikla sutriko Europos Sąjungai paskelbus sankcijas netiesioginiam įmonės savininkui, Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai. „Lifosos“ sąskaitos buvo įšaldytos, o praėjusį sekmadienį įmonės veikla – sustabdyda.

Sutartis su laikinaisiais administratoriais siūloma sudaryti ne ilgiau, nei vieneriems metams su galimybe pratęsti. Paskirtas laikinasis administratorius vadovautų įmonei ir atribotų galutinį naudos gavėją nuo įmonės.

Dėl Lietuvoje taikomų ES finansinių sankcijų, susijusių su Rusija ir Baltarusija, bendra įšaldytų lėšų suma dabar siekia apie 22 mln. eurų.