Penktadienio vakarą, apie 20. 30 val., akcinės bendrovės „Kėdainių grūdai“ teritorijoje esančiose įmonės „Cignera“ sandėliavimo patalpose, Pramonės g. 8, kilo didžiulis gaisras. Pastatas degė atvira liepsna, kurią gesino gausios jungtinės Kėdainių ir Kauno ugniagesių pajėgos. Gaisro metu degė ne cheminės medžiagos, kaip baiminosi gyventojai, bet žuvies kaulų miltai.

Priblokuotas devynaukštis

Į gaisravietę Pramonės rajone sulėkė Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos brigados, taip pat buvo pasitelkti kolegos iš Kauno. Jungtinėms pajėgoms kovoti su ugnimi padėjo ir prapliupęs stiprus lietus.

Atvykus ugniagesiams 200X20 metrų dydžio, mūrinis vieno aukšto pastatas, kurio medinių konstrukcijų stogas, dengtas skarda, jau degė atvira liepsna. Nerimą ugniagesiams kėlė tai, kad prie sandėlio yra priblokuotas devynių aukštų elevatorius.

Pasitelktos įvairios priemonės

Į įmonės teritoriją, kur liepsnojo sandėlis, ugniagesiai pateko tik nupjovę spyną. 21.20 val. įvykio vietoje buvo įkurtas štabas, kontroliavęs darbų eigą.

Gesinant gaisrą sienų ardymui pasitelktas įmonės traktorius, nutiestos trys magistralinės vandens tiekimo linijos, taip pat naudoti diskiniai pjūklai ir kitos parankinės gaisro gesinimo priemonės.

Gaisro metu degė kombinuotų pašarų priedas – žuvies kaulų miltai.

Priežastis nustatinėjama

Gesinant gaisrą buvo išsaugotas elevatorius, tačiau karštis termiškai paveikė sandėlio medines konstrukcijas ir skardą.

Gaisravietėje, kol buvo likviduoti visi židiniai, ugniagesiai darbavosi iki bemaž 2.30 val. nakties.

Įvykio vietoje budėjo Kėdainių medikų ir policijos pareigūnų ekipažai.

Kol kas dar nustatinėjama ar užsidegusiame pastate buvo įrengta priešgaisrinė signalizacija.

Dirba pilnu pajėgumu

Šeštadienį ryte bendrovė „Agrochema plius“ išplatino pranešimą, kad liepos 10 dienos vakare Kėdainių teritorijoje, įmonės „Cignera“ išnuomotose sandėliavimo patalpose, kilęs gaisras jokios žalos elevatoriui nepadarė. Gaisras užgesintas, nukentėjusiųjų nėra.

Gaisro priežastys ir aplinkybės tiriamos.

Taip pat bendrovė „Agrochema“ patikino, kad jų veiklai šis incidentas jokios įtakos neturės, todėl elevatorius darbą tęsia pilnu pajėgumu ir laukia ūkininkų derliaus.

Panašios naujienos

One Response

  1. priesgaisriniai

    Kada žmonės supras, kad daiktus reikia saugoti… Tiek daug priemonių yra, apsaugančių nuo ugnies, galima ir mašinas apdengti, ir pastatus..

    Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.