Šaltą, bet gražų ir saulėtą pirmąjį 2024 metų sekmadienį Kėdainių stadione šurmuliavo bėgikai. Čia tradiciškai startavo naujasis Lietuvos bėgimo taurės (LBT) sezonas, kas tuo pačiu buvo ir pirmasis oficialus bėgimas šiais metais. Kėdainietis Rafaelis Pankūnas finišavo trečias, o Jonas Stankevičius – ketvirtas.

Naujametinis bėgimas „Kėdainiai 2024“ startavo vidurdienį, kai oro temperatūra buvo arti 20 laipsnių šalčio. Tai buvo vienas šalčiausių bėgimų Lietuvos istorijoje.

Dalyvauti bėgime užsiregistravo 129 dalyviai. (Praėjusiais metais jų buvo 220). 8,5 km distanciją įveikė 88, o 4 km – 28 bėgikai.

Greičiausiai 8,5 km įskaitinę LBT distanciją įveikė absoliutus praėjusių metų čempionas kaunietis Vaidas Ramanauskas (bėgimo klubas „Origami runners“). Jis finišavo per 31 min. 5,2 sek.

„Taip, tai šalčiausias bėgimas man. Galvojau, kad bus kokie -10 laipsnių, o prie tiek galima bėgti. Bet čia buvo -20 laipsnių. Atsirado net papildomas jauduliukas, nes tokioje temperatūroje neteko bėgti. Tačiau bėgant nebuvo šalta, todėl dabar tokio oro nebebijosiu. Tokiomis sąlygomis nesiekiau rekordų, bet rezultatu esu patenkintas“, – teigė V. Ramanauskas.

Tik paskutiniuose metruose jis aplenkė antrąją vietą užėmusį Simą Stasiukaitį (Kauno rajono „Bėgimo klubas“, 31.07,5). Trečias finišavo Helmutas Zabarauskas iš Šiaulių rajono (klubas „Lukas“, 32.04,7).

Ketvirtas finišavo kėdainietis, atstovavęs Kėdainių sporto centrui, Jonas Stankevičius, distanciją įveikęs per 32 min. 58.1 sek.

J. Stankevičius. (LBT feisbuko nuotr.)

Tarp moterų greičiausia buvo Milda Eimontė (klubas „Sesės bėga“, Jonava) – 34 min. 59,8 sek.

Antrąją vietą užėmė Rima Stankevičė (klubas „Origami runners”, 37.14,4), trečiąją – 2023 metų LBT sezono nugalėtoja Dalia Lukošienė (klubas „Lukas”, 37.15,3).

„Šaltesnėse varžybose nesu bėgusi, bet priėmiau šį iššūkį. Žinojau, kad reikia daugiau apsirengti, dėti mažiau pastangų ir kitaip kvėpuoti. Labai smagu susitikti pirmajame etape. Šiemet pasiryžau sudalyvauti kuo daugiau LBT etapų ir noriu išbandyti renginius įvairiuose Lietuvos miestuose. Visada smagu pasivaržyti ir pabendrauti su bėgikų bendruomene. Linkiu visiems visada bėgti su gera nuotaika ir skatintame bėgti su visa šeima“, – sakė M. Eimontė.

4 km distancijoje greičiausias buvo Remigijus Zalumskis (klubas „Lukas”, 14.41,2), antras liko marijampolietis Titas Pumputis (15.43,1), trečias – kėdainietis, Kėdainių SC auklėtinis, Rafaelis Pankūnas (16.03,4).