Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai prasidėjo prie Kėdainių rajono savivaldybės, kur skambant Lietuvos valstybės himnui buvo iškilmingai pakeltos Lietuvos Respublikos ir istorinė vėliavos. Skambant Ukrainos himnui pakelta Ukrainos valstybės vėliava. Tylos minute pagerbti žuvę už Lietuvos ir Ukrainos laisvę.

Lietuvos Nepriklausomybės dienai ir Ukrainos laisvei buvo dedikuotos salvės už Lietuvą tėvynę, už Lietuvos kariuomenę, už Ukrainos laisvę, kurias atliko Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno apygardos II rinktinės 207 kuopos kariai.

Iškilmėse dalyvavo Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno apygardos II rinktinės 207 kuopos kariai, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos Kėdainių poskyrio kariai, Vytauto Didžiojo šaulių II rinktinės P. Lukšio 205 kuopos šauliai, Kėdainių rajono savivaldybės vadovai, LR Seimo nariai, Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos nariai.

Šv. Jurgio bažnyčioje vyko šventos mišios už nepriklausomą Lietuvą ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarus, o po šventų mišių bažnyčioje koncertavo Josvainių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Pilkos stygos“ (vad. V. Greičius).

Kauno gatvės kapinėse pagerbtas Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Povilo Aksomaičio atminimas.

Nuo vidurdienio Didžiojoje gatvėje kėdainiečius džiugino instaliacija „Laisvės vėjo malūnėliai“, pražydusi Lietuvos trispalvės ir Ukrainos vėliavos spalvomis.  Šiuos malūnėlius gamino rajono švietimo įstaigos ir kt. įmonės. Vėliau tokius malūnėlius galėjo pasigaminti kiekvienas užėjęs į Kėdainių kultūros centro palapinę, buvusią prie Kėdainių muzikos mokyklos.

Didžiosios Rinkos aikštėje 18 val. vyko šventinis koncertas, kuriame dalyvavo muzikuojantis Kėdainių jaunimas, dainininkė, aktorė Kristina Radžiukynaitė-KAYRA, ,,X faktoriaus“ finalistas R.Guido ir elektroninės muzikos atlikėjas GIRIŲ DVASIOS.

Kiekvienas kėdainietis, dalyvavęs šventėje, pajautė, kad šiemet Kovo 11- oji ypatingesnė.

Didžiosios Rinkos aikštėje sutiktas Povilas Neliupšis teigė, jog šiemet labiau nei kitais metais  supratome kaip greitai galime tą laisvę prarasti ir kaip tai yra trapu. ,,Žmonės turi suprasti ką reiškia 

Lietuvos Nepriklausomybė ir ją turi vertinti. Be to, turi mėgautis kiekviena gyvenimo akimirka ir svarbiausia – būti vieningi. Nesidalinti į draugus ir priešus, nes visi esam lietuviai, kėdainiečiai, turim vienas kitą mylėti, džiaugtis laisve kartu ir ją branginti. Noriu pasidžiaugti kovo 10 d. Kėdainių miesto rotušėje vykusiu paramos Ukrainai koncertu, kuriame dalyvavo Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos studentės, kėdainietės solistė Morta Čepaitė ir pianistė Elzė Kaziukonytė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentai Ugnė Čepkauskaitė (fortepijonas) ir aš, grojantis akordeonu. Koncerto metu buvo paaukota 580 Eur. Tai yra labai paprasta, tereikia kiekvienam pagalvoti, kaip reikia padėti Ukrainai ir tuo pačiu apsaugoti save,“ – teigė Povilas Neliupšis.

,,Nors dainavo jaunimas, bet tos dainos visiškai kitaip suskambėjo, nes įgavo prasmę ir vaikai jautė, ką dainavo. Kiekvieno, dalyvavusio koncerte akyse pasirodė ašaros. O ir šiandien Kovo 11- toji yra kitokia. Ir kai mes Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje paprašėme, kad vaikai parašytų, ką jie galvoja apie Lietuvą, ypač įstrigo labai prasmingi 10 metų Vakario parašyti žodžiai: ,,Aš gyvenau, gyvenu ir gyvensiu Lietuvoje“. Mūsų vaikai gimę laisvoje Lietuvoje, tik iš pasakojimų žino  Lietuvos istoriją, o dabar supranta ir mato, kaip visai šalia mūsų gyvai vyksta kova už laisvę,“ – teigė Ingrida Neliupšienė.

  1. Raicevičienės nuotr.

Panašios naujienos