Rytoj, rugsėjo 24 d. Lietuvoje bus minima keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Tądien katalikų bažnyčiose šv. Mišių metu bus meldžiamasi ir prašoma Dievo palaimos globoti visus keliaujančiuosius. Kai kur bus šventinami ir automobiliai.

Sekmadienį, rugsėjo 24 d., 12 val. Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčioje Šv. Mišios už transporto priemonių vairuotojus ir visus keliaujančius. Po Šv. Mišių automobilių stovėjimo aikštelėje prie bažnyčios bus šventinami automobiliai.

Kėdainių Šv. Jurgio bažnyčia. („K. m.” archyvo nuotr.)

Rugsėjo paskutinį sekmadienį Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija. Taip dvasininkai kartu su policijos pareigūnais siekia visiems priminti apie pagarbą kelyje, kiekvieną ragina pagalvoti, ar tinkamai elgiamės kelyje, ar rūpinamės savo ir kitų saugumu dalyvaudami viešajame eisme.

Liūdna statistika

Kasmet šalyje įvyksta ne vienas tūkstantis eismo nelaimių. Vien šiais metais (iki rugsėjo 21 d. įskaitytinai) Lietuvos keliuose eismo įvykiuose, pirminiais duomenimis, žuvo 108 žmonės (25 asmenimis, arba 30 proc., daugiau nei 2022 metais per tą patį laikotarpį). Daugiausia žuvo vairuotojų – 63 (15 motociklų, 5 krovininių automobilių) ir keleivių – 18. Tarp žuvusiųjų – 10 nepilnamečių, iš jų 6 keleiviai.

Eismo įvykiai dažniausiai įvyksta dėl kelių eismo taisyklių nesilaikymo, dėl viršyto greičio, saugaus atstumo nesilaikymo, dėl apsvaigusių arba chuliganiškai vairuojančių asmenų, dėl nepastabių dviratininkų, papirtukininkų, pėsčiųjų. Nuo kiekvieno mūsų elgesio kelyje priklauso ne tik mūsų pačių, bet ir aplinkinių saugumas. Kiekvienas galime prisidėti prie gyvybių gelbėjimo. Todėl visų prašoma daugiau atsakingumo.

„Kėdainių mugės“, LKPT ir parapijos inf.

Asociatyvi nuotr. (Palemono parapijos nuotr.)

Panašios naujienos