Spalio 11 dieną visoje šalyje įvyks antrasis Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzamino etapas. Jame dalyvaus beveik tūkstantis geriausiai pirmajame etape pasirodžiusių egzamino dalyvių.

Į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą O. Šulcienė pateko ne vieną kartą.

Į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą O. Šulcienė pateko ne vieną kartą.

Iš viso pirmajame egzamino etape dalyvavo per 32 tūkst. Lietuvos piliečių.

Į Teisingumo ministerijos organizuojamo egzamino antrąjį etapą pateko visi dalyviai, kurie pirmajame etape, vykusiame rugsėjo 27 d., iš 30 klausimų teisingai atsakė į 25 ir daugiau. Finalininkai egzaminą laikys toje pačioje vietoje, kurioje laikė pirmąjį etapą: savivaldybėse, bendrojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose, įkalinimo įstaigose bei Lietuvos Respublikos Seime.

„Džiaugiamės, kad jubiliejiniame egzamine į antrąjį etapą pateko dar daugiau dalyvių nei pernai, kuomet jų buvo apie 800. Taip pat pirmojo etapo kartelę šiemet pavyko perkopti ir didesniam skaičiui moksleivių. Tai ne tik rodo, kad auga bendras dalyvių skaičius, bet taip pat, jog egzamine dalyvaujantys piliečiai tampa geresni Konstitucijos žinovai“, – sakė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Antrajame etape dalyviams bus pateikta 20 klausimų – 19 testo tipo ir vienas atviras. Užduotis rengė Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus licėjaus teisininkų komandos.

Antrajame etape Konstitucijos egzaminą laikys ir Kėdainių rajono Tarybos narė Ona Šulcienė. Moteris atvira, kad šį egzaminą laiko jau dešimtą kartą: „Aš dalyvauju visuose Konstitucijos egzaminuose. Ne kartą pavyko patekti ir į antrąjį etapą. Šįkart antrajam etapui planuoju truputį paskaitinėti mūsų šalies Konstituciją, juk noriu kuo geriau atsakyti į pateiktas užduotis.“

Po antrojo etapo paaiškės visi 29 egzamino nugalėtojai, kuriuos spalio 26 d. Prezidentūroje pasveikins ir apdovanos Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras. Jiems bus įteikti diplomai, el. knygų skaityklės ir kiti organizatorių bei partnerių prizai.

Panašios naujienos