Rugpjūčio 26 d. (penktadienį), 16 val. viešojoje bibliotekoje vyks paskaita-diskusija „Augalininkystė – tausojamojo gyvenimo pagrindas“, kurios metu bus galima susitikti su kraštiečiu agronomu, habilituotu mokslų daktaru, profesoriumi, visuomenės veikėju, apdovanotu Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi,  Antanu Svirskiu.

Habil. dr., prof. Antanas Svirskis net 37-erius metus dirbo Žemdirbystės institute, 1973–1993 m. buvo Ankštinių žolių laboratorijos, 1998–2004 m. Žolių selekcijos skyriaus vedėjas. 1996–2010 m. dėstė Šiaulių universitete. Stažavosi Olandijoje, Švedijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje.

Mokslinių tyrimų sritis – augalų selekcija ir sėklininkystė, ekologinė žemdirbystė. Šis mokslininkas paskelbė 207 mokslinius ir apie 200 mokslo populiarinamųjų straipsnių, parašė studiją „Alternatyvioji žemdirbystė“, išleido kelias mokomąsias knygas, buvo mokslo leidinių bendraautorius.

Per 40 metų vienas ir su bendraautoriais Antanas Svirskis sukūrė nemažai vertingų augalų: raudonųjų ir baltųjų dobilų, liucernų, grikių, burnočių ir tikrųjų sorų veislių.

Mokslininko veikla įvertinta garbingais apdovanojimais: 1976 m.  jam įteikta VLŪP aukso medalis ir prof. D. Rudzinsko premija už liucernų veislės „Žydrūnė“ sukūrimą, 2008 m. – akad. J. Kriščiūno premija už įvairių augalų rūšių veislių sukūrimą, o šiais metais – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžius.

Lietuvos žemdirbystės institutas yra išleidęs monografiją apie Antano Svirskio ir Aldonos Svirskienės gyvenimą bei mokslinę veiklą.

Kaip matote, A. Svirskis tikrai turi ką papasakoti, tad nepraleiskite progos su juo susitikti. Išgirsite naudingų patarimų, veiks mokslininko leidinių ekspozicija. Bus galima įsigyti autoriaus mokslinių leidinių, augalų sėklų.

Esant geram orui renginys vyks M. Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje.

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.

Titulinė nuotrauka – LAMMC.

Panašios naujienos