Praėjusią savaitę baigėsi trijų mėnesių draudimas retransliuoti rusiško kanalo „RTR Planeta“ kanalą. Pranešama, kad kabelinės televizijos dėl kanalo retransliacijos turi apsispręsti pačios. Ar Kėdainių žiūrovai turės galimybę žiūrėti šio kanalo, viešojoje erdvėje dažnai įvardijamo kaip propagandos mašina, programas?

rtr planettaPasak Oldinaro Vainausko, UAB „Balticum TV“ regioninių programų skyriaus vadovo, nutraukus transliaciją, žiūrovai skambino, buvo atėję į klientų aptarnavimo skyrių ir domėjosi, kada bus vėl įjungtas retransliavimas.

„Išaiškinus situaciją, dėl kokių priežasčių sustabdyta kanalo „RTR Planeta“ transliacija, didesnių pretenzijų iš žiūrovų nesulaukta“, – teigė pašnekovas.

Dabar, kai draudimas retransliuoti kanalą baigėsi, „Balticum TV“ kanalo žiūrovams jis jau įjungtas. Taip padaryta motyvuojant tuo, kad su šio kanalo savininkais buvo sudaryta ilgalaikio transliavimo sutartis. Tik jai pasibaigus bus sprendžiama, ar sutartį pratęsti.

Paklaustas, ar „RTR Planeta“ kanalas yra mėgiamas ir žiūrimas, pašnekovas sakė, kad žiūrimumas labai priklauso nuo regiono, kuriame transliuojamas, techninių galimybių, sezoniškumo, nuo žiūrovų amžiaus ir pan.

„Tačiau pagal bendrą mūsų turimą statistiką kanalas papuola į žiūrimiausių kanalų dvidešimtuką“, – sakė jis.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija retransliuoti kanalą trims mėnesiams uždraudė motyvuodama, kad jo laidose buvo kurstomas karas ir neapykanta, pakartotinai pažeistas Visuomenės informavimo įstatymas. Tokia procedūra, kai stabdomos Europos Sąjungoje registruoto kanalo transliacijos, buvo taikoma pirmą kartą bendrijoje.

Kanalas „RTR Planeta“ registruotas Švedijoje.

Panašios naujienos