Ukrainai kaunantis aršiausiuose mūšiuose už savo nepriklausomybę, užsienio bendrovių pažadai trauktis iš Rusijos rinkos ir teliko pažadais. Nepaisant oficialių skambių bendrovių pranešimų, Kaliningrado prekybos centrų lentynose ir toliau galima laisvai įsigyti populiariausio „Hellmans“ majonezo ir jo padažų, „Heinz“ pomidorų kečupų ar įvairių pagardų, „Barilla“ gamintojo pesto ar visai neseniai pradėtų kurti „Hellmans“ padažų burgeriams, net ir tebesitęsiant Rusijos karinei invazijai į Ukrainą, rašoma pranešime spaudai.

Kad minėta produkcija visai neseniai aptikta prekybos lentynose – patvirtina gaminių galiojimo datos. Gaminių galiojimas – iki kitų metų vidurio, o prekes taip pat galima užsisakyti internetu. Tuo tarpu „Hellmans“ ženklą valdanti tarptautinė bendrovė „Unilever“ dar metų pradžioje oficialiai skelbė, kad stabdo veiklą Rusijoje

„Mes ir toliau smerkiame karą Ukrainoje kaip žiaurų ir beprasmį Rusijos valstybės veiksmą“, – kovą teigė bendrovės vadovas Aland Jope, oficialiame įmonės pranešime bei pridūrė, kad sustabdė visą savo produktų importą ir eksportą į Rusiją ir iš jos. „Taip pat sustabdysime visas žiniasklaidos ir reklamos išlaidas. Daugiau kapitalo į šalį neinvestuosime ir negausime naudos iš savo buvimo Rusijoje“, – kovą karą smerkdama reagavo „Unilever“ vadovybė.

„Heinz“ padažų gamintojas taip pat oficialiai paskelbė, kad stabdo bet kokį produkcijos importą į Rusiją.

„Kol mes ir toliau atidžiai vertiname humanitarinę krizę Ukrainoje, „Kraft Heinz“ sustabdė visas naujas investicijas Rusijoje, taip pat sustabdė visą „Kraft Heinz“ produkcijos eksportą į Rusiją bei produktų importą iš Rusijos“, – tuomet skelbta bendrovės pranešime visuomenei.

Tačiau tikrovė – kiek kitokia. „Hellmans“, „Heinz“ ir kitų Vakarų gamintojų produkcijos – pilnos prekybos centrų lentynos Rusijoje, o teiginiai apie pasitraukimą, teliko skambiomis frazėmis. „Heinz“ bendrovės gaminius taip pat galima įsigyti ir internetu, prekybos tinkle „Spar“, visoje Rusijoje.

Po viešų atsiribojimų nuo Rusijos, čia veiklą tęsianti „Unilever“ nurodo turinti biurą ir Ukrainoje, Kijeve, kuriame dirba 14 darbuotojų. „Heinz“, „Hellmans“ ar „Barilla“ produkcija yra viena populiariausių ir Lietuvoje, ją galima įsigyti beveik visuose prekybos tinkluose, nemokamai ragauti viešojo maitinimo restoranuose, o metiniai šios produkcijos pardavimai Lietuvoje viršija dešimtis milijonų eurų.