Kai Kėdainiuose pradėjo veikti renovuoti baseinai buvo svarstoma, ar jie bus išnaudojami. Laikas rodo, kad norinčiųjų lankyti baseinus tikrai netrūksta.

Mokėjimas plaukti reikalingas ne tik dėl turiningo laisvalaikio, bet ir saugant gyvybes.

Mokėjimas plaukti reikalingas ne tik dėl turiningo laisvalaikio, bet ir saugant gyvybes.

„Plaukimo virusas plinta itin sparčiai. Tam įtakos turi ir geriausių Lietuvos plaukikų puikūs sportiniai pasiekimai, ir noras gyventis veikiau bei saugiau“, – sakė aštuntus metus plaukimo treneriu dirbantis Kėdainių plaukimo klubo prezidentas Tomas Pakštys.

Kėdainiečiai jau skina aktyviausių ir darbščiausių jaunųjų plaukikų derlių – neretai girdime, kad įvairiose varžybose ant prizininkų pakylų kopia vis daugiau kraštiečių.

„Vaikai labai noriai ateina į treniruotes. Smagu, kad jie išmoksta teisingai plaukti ir saugiai elgtis vandenyje. Turintiems duomenų patariu daugiau padirbėti. Taip atrandu talentų, kurie jau gina ir šalies rinktinių garbę.

Tačiau nereikia pamiršti, kad plaukimas yra būtinas ne dėl sportinių pasiekimų, o gyvybiškai reikalingas, norint saugiai leisti laiką prie vandens telkinių. Labai apmaudu, kad vis dar esame tarp šalių, kurios pirmauja atviruose telkiniuose nuskendusių vaikų skaičiumi. Vadinasi, turime dirbti dar daugiau, kad išmokytume vaikus draugauti su vandeniu“, – sakė T. Pakštys.

Kėdainių baseinai tušti nebūna niekada. Juos išnaudoja ir vaikai, ir suaugusieji.

Kėdainių baseinai tušti nebūna niekada. Juos išnaudoja ir vaikai, ir suaugusieji.

Kėdainių plaukimo klubas jau yra įgyvendinęs ne vieną projektą, kurio metu krašto vaikai išmoko plaukti. Šis ruduo ne išimtis – rugsėjis vėl duoda startą naujiems plaukimo mokymams. Plaukikai parengė ir pradeda įgyvendinti du projektus. Vienas – „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje 2015“ – skirtas visiems rajono pradinukams. Jis įtrauks apie 300 vaikų, kurių vieni mokysis plaukti rudenį, o kiti – pavasarį. Kitas projektas – „Išmok plaukti kartu su šeima“ – skirtas šeimų laisvalaikiui. Ši akcija turėtų apjungti iki dešimt šeimų. Lėšų projektams skyrė Kūno kultūros ir sporto departamentas, Plaukimo federacija ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Plaukimo klubas dėl projektų įgyvendinimo sudarė sutartis su visomis rajono švietimo įstaigomis, tarp kurių garbingiausią vietą užima Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazija ir Sporto centras, sudarantys sąlygas naudotis baseinais.

„Vaikų mokymas plaukti yra svarbi veikla keliais aspektais – pradinių plaukimo įgūdžių mokymo ir saugaus elgesio prie vandens, skendimų prevencijos, fizinio aktyvumo didinimo ir talentingų vaikų plaukimui paieškos prasme. Plaukimo pratybos vykdomos Kėdainių plaukimo klubui bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos taps pasiekiamos ne tik tiems vaikams, kurių tėveliai randa laiko atvesti vaikus į baseiną po pamokų, bet ir tiems, kurie po pamokų yra labiau orientuojami į kitas papildomas veiklas – šokių, dailės, kalbų, informatikos ir kitus užsiėmimus. Mūsų klubo siekis yra tas, kad kuo daugiau rajono vaikų ne tik sudalyvautų programoje, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdys plaukimo mokymo patirties turintys specialistai. Šiemet pirmą kartą vaikai turės galimybę plaukimo įgūdžius tobulinti ištisus metus, o pabaigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai bus įvertinti individualiai. Tikimės, jog individualus vaikų pasiekimų vertinimas mokantis plaukti bus aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia skirti papildomai dėmesio pradinio plaukimo įgūdžių tobulinimui, o galbūt jie turi išskirtinių gabumų plaukimo sportui“, – sakė Kėdainių plaukimo klubo prezidentas.

Norinčių dalyvauti šeimų plaukimo projekte gali užsiregistruoti paskambinę telefonu 8 618 27 344.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.