Šienavimas dalgiu vieniems egzotika, kitiems – šeimos tradicijų puoselėjimas, sportas ir romantika. Šienavimo dalgiu entuziastai kviečiami į rugpjūčio 5 d. Rupkalvių kaime, Šilutės rajone vyksiantį nacionalinį šienpjovių čempionatą, kur norintys turės galimybę ne tik susirungti varžytuvėse, bet ir pasimokyti „Šienavimo mokykloje“, gauti patarimų ir pasidalinti gerąja praktika.

Svarbu perduoti šienavimo tradiciją ir jaunimui

Šienavimo dalgiu tradicija gyva Lietuvos regionuose. Pavyzdžiui, Kėdainių rajone jau penkiolika metų vykstančioje šienavimo šventėje susirenka gausus būrys dalyvių.

Vainotiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Čepienė pasakoja, jog šios šventės iniciatorius – vietinis gyventojas Alfonsas Maniokas, kuris ne tik pats aktyviai šienauja dalgiu savo valdose, bet noriai pamoko visus entuziastus.

Praėjusių metų nacionaliniame šienpjovių čempionate vyras buvo pagerbtas specialia nominacija „Vyriausias šienpjovys“. A. Maniokas teigia, jog šienavimas dalgiu – jo aistra: „tai labai žmogui naudingas užsiėmimas, nes ir pasportuoji, galvą nuo kasdienių rūpesčių pravalai, o ir gerą darbą padarai“.

V. Čepienė sako, jog kasmet gausiai susirenkantys dalyviai ir smalsuoliai parodo, jog šienavimas dalgiu gyva, bet be reikalo, ypač didmiesčiuose, užmirštama tradicija.

Į šventę susirenka daug įvairių bendruomenių entuziastų, kurie į dalyvavimą šventėje žiūri itin atsakingai – nors tikrai gerai moka šienauti, prieš šventę aktyviai praktikuojasi, konsultuojasi su kitais šienpjoviais.

Vainotiškietis A. Maniokas į šią veiklą aktyviai įtraukė net ir savo anūkes. Viena jų praėjusiais metais dalyvavo Nacionaliniame šienpjovių čempionate, kita – šiemet mūsų šventėje.

V. Čepienė džiaugiasi, kad šienavimo amatu vis labiau susidomi ir jaunimas, tai teikia vilties, jog šis kultūrinis paveldas neišnyks. Todėl labai svarbu, kad tėvai ir seneliai šias tradicijas perduotų vaikams bei anūkams.

Nors daugelis galvoja, jog šienavimas dalgiu aktualus tik kaimuose ar regionuose, šis amatas gali būti kuo puikiausiai pritaikomas ir didmiesčiuose, kur naudodami žoliapjoves ar trimerius kenkiame pievoms ir jų gyventojams. Nacionalinis šienpjovių čempionatas siekia ne tik priminti apie dažnai primirštamą tradiciją, bet ir informuoti visuomenę apie nykstančių rūšių apsaugos būtinybę, gyvenimą santarvėje su gamta.

Norintys dalyvauti varžytuvėse, daugiau sužinoti apie šienavimo dalgiu amatą, kviečiami registruotis į Nacionalinį šienpjovių čempionatą užpildant registracijos anketą meldine.lt arba paskambinus telefonu Nr. 8 5 2138155.

Čempionato rėmėjai – „SBA Urban“, staliausirankiai.lt, Šilutės rajono savivaldybė. Čempionato draugai – Šilutės turizmo informacijos centras, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcija.

Daugiau informacijos apie renginį ir jo programą rasite meldine.lt ir Nacionalinio šienpjovių čempionato feisbuke.

Šaltinis: VšĮ Baltijos aplinkos forumas

Nacionalinis šienpjovių čempionatas,Rupkalviai. (V. Ščiavinsko nuotr.)

Panašios naujienos