Tradicinė rudens gėrybių mugė kėdainiečių labai laukiama. Dažnas sodininkas ir daržininkas skuba nusipirkti sodinukų, o atvykęs į mugę ir kitokių gėrybių atranda. 

Babtiškė Vida (dešinėje) negaili sodininkams mėgėjams patarimų, kaip prižiūrėti vaismedžius, kad jie gausiai derėtų.

Babtiškė Vida (dešinėje) negaili sodininkams mėgėjams patarimų, kaip prižiūrėti vaismedžius, kad jie gausiai derėtų.

„Kiekvieną rudenį ateinu į šią mugę ir vis randu kokį medelį ar krūmą nusipirkti. O šįkart dar ir labai skanių sūdytų lašinukų radome. Tokios mugės – puiki vieta įsigyti tikrų kaimiškų gėrybių“, – sakė kėdainietė Jurgita. Jonas džiaugėsi mugėje nusipirkęs dvi obelaites: „Jas sodinsiu sode, kad būtų vaikams ir anūkams skanių obuolių pavalgyti.“
Iš tiesų rudeninė mugė kėdainiečiams – puiki galimybė įsigyti įvairių sodinukų ir atnaujinti savo sodus bei daržus.
Daugelis pardavėjų kraštiečiams jau puikiai pažįstami, mat į rudens ir pavasario muges vis atvyksta su medelių, krūmų ir kitų daigų dėžėmis.
Iš Babtų medelyno atvažiavęs Andrius siūlė pirkti ne tik obelaičių, bet ir šilauogių po 7 eurus už sodinuką, riešutmedžių (12 eurų), vynuogių (8 eurai). „Neretai žmonės klausia, kada geriau sodinti vaismedžius ir vaiskrūmius, tai mes vieningo atsakymo neturime. Viskas priklauso nuo gamtos. Vieni labiau renkasi rudenį, tačiau jei žiema šalta ir besniegė, tada sodinukai gali nušalti. Kiti renkasi pavasarį, tačiau jei vasara sausa, tada sodinukai gali nudžiūti. Vadinasi, tenka pačiam spręsti ir rizikuoti“, – sakė sodininkas.

Jonas džiaugėsi nusipirkęs dvi obelaites.

Jonas džiaugėsi nusipirkęs dvi obelaites.

Babtiškė Vida į Kėdainius atvežė įvairių vaismedžių: „Kėdainiečiai perka įvairius medelius. Tačiau neretai žmonės į mane kreipiasi patarimų, kaip prižiūrėti jau pasodintas obelaites ar kriaušaites. Visada patariu, kada tręšti, kuo purkšti nuo ligų. Juk visiems norisi, kad sodai būtų gražūs ir turtingi.“
Obelaičių kainos šįkart svyravo apie 6 eurus, slyvų – 7 eurus, kriaušaičių, trešnių, nektarinų ir vyšnių – 8 eurus.
Vilkaviškietis Arūnas atvežė braškių daigų po 40 centų, aviečių po pusantro euro ir naujieną – juodųjų aviečių po tris eurus. Pasak jo, kėdainiečiai noriai perka ir gervuoges, už jas mokėdami po tris eurus.

Vilkaviškietis Arūnas siūlė įsigyti braškių ir aviečių daigų.

Vilkaviškietis Arūnas siūlė įsigyti braškių ir aviečių daigų.

Akyli kėdainiečiai pastebėjo, kad kai kurių sodinukų kainos, palyginus su pavasario muge, skyrėsi. Štai braškių daigai dabar kainavo dešimčia centų pigiau negu pavasarį.
Už šilauoges dabar teko mokėti dviem eurais daugiau negu pavasarį. Vyšnaitės, obelaitės ir trešnės per vasarą pigo pora eurų.
Be sodo gėrybių, mugėje netrūko ir įvairių gardumynų – naminės duonos, dešrų, sūrių, kepinių, giros. Kėdainiečiai taip pat galėjo nusipirkti ir smulkiosios keramikos, pintų krepšių bei naujiena daugeliui pasirodžiusių – šaukštų su išgraviruotais vardais.

Panašios naujienos