Ruduo eismo dalyviams – pavojingas metas. Rūkas, tamsa, lietus apsunkina matomumą, tad reikia pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu keliuose.

„Neatsakingi veiksmai kelyje kartais kainuoja per daug – žmogaus gyvybę. Tikrai nesugaišime daug laiko, jei, įsėdę į automobilį, prieš važiuodami užsisegsime saugos diržus, prieš išeidami į tamsų kelią užsidėsime ar prisisegsime atšvaitus, važiuodami pasirinksime saugų greitį – jei eismo sąlygos prastos, važiuosime lėčiau nei maksimalus leistinas greitis“, – teigia Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Kelių direkcija ir saugaus eismo projekto „Saugokime vieni kitus kelyje“ partneriai primena, kad, trumpėjant dienoms, esant darganai ar lyjant, pėstieji turėtų pasirūpinti savo saugumu – kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisitvirtinti atšvaitus, vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais ar neštis šviečiantį žibintą. Tokia liemenė ar šviečiantis žibintas ypač svarbu užmiestyje, kur tenka eiti kelkraščiu. Primenama, kad užmiestyje pėstieji privalo eiti prieš automobilių važiavimo kryptį.

Dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai taip pat turi pasirūpinti, kad jų transporto priemonė būtų techniškai tvarkinga, t. y. priekyje būtų baltos, o gale raudonos šviesos žibintas, atšvaitai ant dviračio ratų stipinų, o šių transporto priemonių vairuotojai vilkėtų ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais.

„Viena svarbiausių taisyklių važiuojantiems automobiliu – saugos diržų segėjimas. Ir visai nesvarbu, esate keleiviai ar vairuotojai, sėdite priekyje ar ant galinės automobilio sėdynės, važiuojate šimtą kilometrų ar tik kelis, privalote užsisegti saugos diržus. Tai būtina padaryti dėl savo pačių saugumo“, – teigia saugaus eismo ekspertai.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys primena, kad be visų saugos ir atsargumo priemonių kelyje labai svarbi pagarba ir pagalba vienas kitam. „Eismo dalyviai turi matyti vienas kitą, mokėti įvertinti situaciją ir vienas kitam padėti – tada visi saugiai pasieksime savo kelionės tikslą“. Lietuvos kelių policijos vadovas taip pat ragina visus netoleruoti neatsargaus ir atsainaus elgesio kelyje ir būti budrius: ir tuos, kas vairuoja transporto priemonę, ir kartu važiuojančius keleivius, ir keliaujančiuosius pėsčiomis.

Pagrindinis priminimas vairuotojams – saugaus važiavimo greičio pasirinkimas. Prieš sėdant prie automobilio vairo, visada reikia įvertinti oro sąlygas, kelio dangos būklę, savo savijautą ir pasirinkti saugų greitį, kuris dažnai turėtų būti mažesnis už maksimalų leistiną greitį. Rudeniui įsibėgėjant, rytais tvyrantis rūkas, apniukusios dienos, lietus ir dargana blogina eismo sąlygas, todėl važiavimo greitį rinktis reikia atsakingai.

Parengta pagal LAKD inf.

(A. Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos