Liepos 5 d. 18 val. kėdainiečiams bus pristatytas ispano režisieriaus Adriano Schvarzsteino ir choreografės Jūratės Širvytės-Rukštelės (beje, jiedu ir atlieka pagrindinius vaidmenis) bei jų komandos sukurtas muzikinis gatvės teatro spektaklis „Brutti (Bjaurūs)“.

Bjaurūs… taip pat turi teisę egzistuoti.

Kas yra normalu? Ar taisyklės turi būti tokios, kokias jas žinome? Ar mūsų tikrovė yra objektyvi realybė? Viskas įmanoma – teigia spektaklis.

Spektaklio personažai – keista sutuoktinių pora, gyvenanti gatvėje, viešojoje erdvėje randantys viską, kas reikalinga jų namų buičiai. Jie paverčia žiūrovą savo įprastos, nepatraukliai pažįstamos kasdienybės stebėtoju, kurią, pasitelkdami vaizduotę, sugeba atitolinti ir su mažomis smulkmenomis paversti juokingai džiugia. Veikėjai – elegantiškai bjaurūs, jų daiktai – beverčiai ir dažnai naudojami ne pagal paskirtį.

Niekada neprarasdami gero ūpo, būdami pajuokos objektais išlaiko orumą, naudojasi nesėkme taip komunikuodami, kad ir nevykėliai yra mūsų visuomenės dalis. Spektaklio scenos, sudarytos iš kasdienių situacijų, vystomų iki kraštutinumo, o jas išgyvenantys personažai parodo, kad solidarumą, žmogiškumą ir laimę galima rasti net blogiausiose akimirkose.

Svarbų vaidmenį atlieka spektaklio muzika, kurią kuria jaunas džiazo muzikantų kolektyvas „The Schwings band”. Dramaturginiams poreikiams patenkinti pasitelkiama muzika, perteikianti personažų geresnių laikų, kitokio pasaulio nostalgiją bei įvairios meno disciplinos, pradedant objektų teatru, šokiu ir baigiant fizine komedija.

Spektaklis skirtas ypatingai progai

VšĮ „Senųjų menų studija“ spektaklis „Brutti (Bjaurūs)“ yra skirtas Kėdainių krašto muziejaus veiklos 100-mečiui paminėti. Beje, ši menų studija Kėdainiuose jau ne pirmą kartą pristato savo kūrybą. Ją buvo galima išvysti mūsų miesto šventėse, o Vasario 16-ąją kėdainiečiai buvo pakviesti stebėti gatvės teatro performansą „Signatarai eina fotografuotis“. 

„Kėdainių mugės“ ir renginio organizatorių inf.

Nuotraukoje: VšĮ „Senųjų menų studija“ Kėdainiuose pristatys nemokamą muzikinį gatvės teatro spektaklį „Brutti (Bjaurūs)“. Smstudija.lt nuotrauka

Panašios naujienos