Kėdainių „SC-Nevėžiui“ atstovaujantis Domas Šelekas praėjusią savaitę sužaidė vienas geriausių sezono rungtynių Natural Pharmaceuticals-RKL čempionate ir lygos išrinktas savaitės talentu.

savaites_talentas-domas-selekasJaunasis krepšininkas RKL B diviziono Vidurio Lietuvos grupės rungtynėse su Kauno r. „ASU-Tornado KM“ pelnė 26 taškus, atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius ir išprovokavo 4 pražangas. Jo naudingumas šiose rungtynėse siekė 35 balus. Puikų pasirodymą argumentavo pasitaikiusia galimybe išlįsti iš labiau patyrusių komandos draugų šešėlio.

Komandoje daug žaidėjų yra traumuotų ar išvykusių, todėl turėjau šansą pasirodyt treneriui. Stengiausi atskleisti savo stipriąsias puses ir pasisekė. Dabar tikiuosi gauti daugiau pasitikėjimo ir, žinoma, stengsiuosi toliau tobulėti bei rodyti, ką sugebu, – sakė 191 cm ūgio puolėjas. – Pradžioje buvo planuota, kad ši komanda buriama jaunimui tobulėti. Bet paskui gavosi taip, kad atsirado vyresnių ir labiau patyrusių žaidėjų, todėl jauni tapo kaip pagalbinė detalė. Tačiau, kaip minėjau, dabar yra nemažai susitraumavusių ar išvykusių, todėl turim šansą mes ir mėginam įrodyti savo vertę“.

Domo pasiekimais džiaugiasi vaikino treneris Kastytis Kundrotas.

Domo pasiekimais džiaugiasi vaikino treneris Kastytis Kundrotas.

D.Šelekas RKL pirmenybėse rungtyniauja antrą sezoną. Pernai jo asmeninės statistikos rodikliai nebuvo panašūs į lyderio (6,7 tšk., 4,5 atk. kam., 6,2 naud.), tačiau šiemet skaičiai šoktelėjo kone dvigubai. Žaidėjas vidutiniškai pelno po 11,8 taško, atkovoja po 4 kamuolius, o jo naudingumas jau siekia 15,7 balo.

Vasarą stengiausi išnaudoti kaip įmanoma geriau. Iš Kėdainių išvažiavęs buvau tik kelioms savaitėms, o visą laiką skyriau treniruotėms, darbui salėje. Dabar matosi ir rezultatai. Nors treneris vasarą buvo išvykęs, bet mums paliko visas sąlygas treniruotis ir tobulėti: davė raktus nuo salės, kamuolių. Visi, kas norėjome, galėjome treniruotis“, – apie pagerėjusių rodiklių priežastis pasakojo 18-metis kėdainietis.

Gimtajame mieste D. Šelekas atstovauja ne tik RKL žaidžiantiems dubleriams. Į savo sudėtį perspektyvų jaunuolį šiame sezone įtraukė ir Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) besigrumianti pagrindinė „Nevėžio“ komanda. Paklaustas, kaip sekasi derinti žaidimą RKL ir LKL komandose, žaidėjas prisipažino, jog kartais būna keblu, tačiau įgyjama patirtis atperka sunkumus.

Reikia labai derinti treniruotes ir rungtynes. Kartais net treneris pyksta už tai. Bet tai tikrai suderinami dalykai. O naudos treniruojantis su LKL komanda tikrai daug. Jaučiu, kad tobulėju tenai. Nors didelės įtakos nedarau tai komandai, bet patirtis labai gera.“

Nors pats žaidėjas apie savo geriausias savybes krepšinio aikštelėje kalbėjo kukliai, tačiau faktai kalba patys už save. Moksleivių krepšinio lygos geriausių metų žaidėjų rinkimuose D. Šelekas kasmet būdavo išrenkamas kaip daugiausiai kamuolių perimantis žaidėjas. Šią savybę jis jau yra pademonstravęs ir RKL pirmenybėse, kuomet rungtynėse su Kauno krepšinio akademijos „Snaiperis“ komanda sugebėjo perimti 10 kamuolių ir taip pakartoti RKL rekordą.

Sunku apie save kalbėti. Stengiuosi ir po krepšiu su vyrais kautis, ir prie tritaškio linijos žaisti. Man treneris akcentuoja, kad reikia labiau nuo tritaškio aštrinti žaidimą, dažniau mesti iš vidutinio, ar prasiveržti. Kol žaidžiau Moksleivių krepšinio lygoje, visus sezonus buvau renkamas kaip daugiausiai kamuolių perimantis žaidėjas. Pagal statistiką, nuo visų varžovų būdavau atsiplėšęs per 2-3 perimtus kamuolius. Mano vidurkis buvo apie 6. Tai turbūt galima įvardinti kaip stiprią savybę“, – sakė D.Šelekas.

Kaip ir daugelio perspektyvių žaidėjų, šio jauno kėdainiečio kelias krepšinyje prasidėjo vaikystėje, kuomet tėvai nuvedė į krepšinio treniruotes. Nors ir D.Šelekui ir buvo kilęs noras mesti šį sportą, tačiau po pertraukos jis vėl į rankas paėmė kamuolį.

Taip jau būna vaikams – arba susidomi tuo sportu ir pasilieki, arba nusivili ir meti. Man toks etapas buvo, kai lankiau krepšinį, bet išėjau baseiną lankyti. Plaukimas visai neblogai sekėsi, bet treneris pasikeitė ir nusprendžiau grįžti į krepšinį.“

Abitūros egzaminus netrukus laikysiantis talentas jau dėlioja planus, kur stos mokytis. Jo tikslas – sėkmingai baigti mokyklą ir įstoti į universitetą Kaune.

„Kol kas dabar laukiu sezono pabaigos. Tikiuosi gauti pasiūlymų iš komandų. Jei viskas susiklostys gerai, manau, kad galėčiau sieti ateitį su krepšiniu. Taip pat daug kas priklausys nuo to, kur įstosiu mokytis. Labiausiai norėčiau studijuoti Kaune“, – planus askleidė D.Šelekas.

RKL informacija

Panašios naujienos