Jau antrus metus iš eilės Socialinės apsaugos ir darbo ministerija vykdo akciją „Geriausio socialinio darbuotojo rinkimai“, kurios metu visų šalies socialinių paslaugų įstaigų, nevyriausybinių organizacijų, savivaldybių, seniūnijų, bendruomenių atstovai ir gyventojai gali teikti savo kandidatą ar kandidatus geriausio socialinio darbuotojo vardui pelnyti.

soc., darbutojasNugalėtojai bus renkami šešiose skirtingose nominacijose pagal klientų grupes: už darbą su vaikais; už darbą su senjorais; už darbą su neįgaliaisiais; už darbą šeimomis; už darbą su bendruomene; už darbą su patiriančiais krizę. Nugalėtojus išrinks vertinimo komisija.

Geriausio socialinio darbuotojo vardą pelnę socialiniai darbuotojai š. m. rugsėjo 27-ąją – Lietuvos socialinio darbuotojo dieną – iškilmingame renginyje bus apdovanoti aukščiausiu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įsteigtu apdovanojimu – „Gerumo žvaigžde“ ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės padėkos raštais.

Konkursui kandidatūras galima teikti nuo 2015 m. birželio 26 d. iki rugpjūčio 10 d. imtinai, adresu post@socmin.lt (laiško temos laukelyje prašome parašyti konkurso pavadinimą).

Konkurso „Geriausio socialinio darbuotojo rinkimai“ pretendentų atrankos kriterijai:

1. Pretendentas yra socialinis darbuotojas, socialinio darbo organizatorius, specialistas socialiniam darbui.

2. Dirba socialinių paslaugų įstaigose, sveikatos priežiūros, ugdymo įstaigose, nevyriausybinėse organizacijose ir pan. su vaikais, senjorais, neįgaliaisiais, šeimomis, bendruomene, patiriančiais krizes.

3. Yra įgijęs Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 20 straipsnio 3 dalyje numatytą išsilavinimą ir nuolat tobulina savo profesinę kompetenciją.

4. Turi autoritetą bendruomenėje, juo pasitiki žmonės, su kuriais jis dirba, yra pateikti palankūs klientų atsiliepimai apie socialinio darbuotojo veiklą.

5. Geba suburti kolegas bendram darbui ir sėkmingai dirba tarpžinybinėje komandoje.

6. Yra iniciatyvus, aktyvus bendruomeninėje veikloje, į šią veiklą geba įtraukti ir savo klientus.