Kai kurie riebalai, pavyzdžiui, aliejus ir sviestas, yra svarbi kulinarijos dalis. Tačiau jie nėra naudingi nuotekų sistemai, nes ilgainiui gali sunkiai užkimšti vamzdžius. Riebalus itin sunku pašalinti, nes atvėsę jie sukietėja. Be to, jie yra lipnūs, tad prie jų prikimba maisto likučiai, plaukai ir kiti nešvarumai. Panagrinėkime būdus, kaip galima išvengti riebalų sukelto vamzdžių ir nuotekų valymo sistemos užsikimšimo.

Nepilkite riebalų į kanalizaciją

Pirmasis būdas, kaip galima užkirsti kelią riebalų pertekliui kanalizacijoje – išmokti tinkamai šalinti jų likučius. Reikėtų žinoti, kad riebalų turi ne tik aliejus ar sviestas, bet ir pieno produktai, muilai su gyvūniniais arba augaliniais riebalais, padažai, majonezas. Ant indų po valgio dažnai lieka jų pėdsakų. Daugelis žmonių maisto likučius nuplauna į kriauklę arba išpila į klozetą, kas palaipsniui sukelia žalą nuotekų tinklams ir aplinkai.

Siekiant to išvengti, rekomenduojama po maisto gaminimo likusius sudžiūvusius nešvarumus pašalinti į šiukšliadėžę arba metalinę skardinę. Dar vienas būdas – galite nebereikalingus taukus sumaišyti su kavos tirščiais ir naudoti kompostui. Taip pat atminkite, kad kepimo aliejų galima panaudoti daugiau nei vieną kartą.

Investuokite į riebalų skirtuvus

Kitas būdas išvengti riebalų patekimo į kanalizaciją – investuoti į riebalų skirtuvus. Jei visuomeniniame pastate, fabrike ar kitoje įmonėje per parą su nuotekomis išleidžiama virš 1 kg riebalų, tuomet tokį įrenginį turėti privaloma. Riebalų skirtuvaisulaiko riebalus ir aliejų prieš jiems patenkant į nuotakyną. Kai nuotekos pro vamzdžius atsiduria riebalų gaudyklėje, ji gravitacija paremtu veikimu atskiria riebalus į paviršių. Išvalytos nuotekos tuomet keliauja į nuotakyną. Susikaupus per dideliam kiekiui riebalų, apie tai įspėja specialus daviklis. Tuomet reikia atlikti pertekliaus šalinimą.

Praplaukite vamzdžius verdančiu vandeniu

Nepaisant to, kad imatės visų įmanomų atsargumo priemonių, nedideli riebalų kiekiai nuo maisto vis tiek gali patekti į jūsų kanalizaciją. Geriausias būdas išvengti, kad šios mažos sankaupos nevirstų didesniais riebalų kamščiais – reguliariai praplauti kanalizacijos vamzdžius verdančiu vandeniu. Bent kartą per mėnesį užvirinkite puodą karšto vandens. Kai vanduo užvirs, supilkite jį į kriauklę. Leiskite visam vandeniui nubėgti į nutekamąjį vamzdį. Po to porą minučių paleiskite šiltą vandenį. Taip ištirpinsite bent šiek tiek kanalizacijos vamzdžiuose susikaupusių riebalų.

Vieną kartą išpylus riebalus į kriauklę per naktį tikriausiai nekils problemų. Tačiau praėjus pakankamai laiko, užsikimšimo rizika tik didės. Norint išvengti tokios problemos, naudinga iš anksto atsižvelgti į šiuos patarimus.

Užs. Nr. 67

Panašios naujienos