Šią savaitę renovacija baigta dviejuose bendrovės „Kėdainių butai“ admi­nistruojamuose daugiabučiuose. 

J. Basanavičiaus 46-ojo namo renovacijos darbų pirmuoju bandymu priduoti nepavyko.

J. Basanavičiaus 46-ojo namo renovacijos darbų pirmuoju bandymu priduoti nepavyko.

Akademijoje Parko gatvėje 12-uoju numeriu pažymėtas namas atnaujintas be pastabų, o štai Kėdainiuose J. Basanavičiaus gatvėje 46-uoju numeriu pažymėto namo, kuriame yra dvylika butų, renovacijos darbai pirmuoju bandymu nepriduoti.

Tikrintojai rado trūkumų
„Matome, kad yra darbų minusų. Pirmiausia prie namo atėjus į akis krenta nesutvarkyta aplinka. Renovacijos darbus, kurių vertė per 126 tūkstančius eurų, čia atliko kauniečių bendrovė „Verslo“. Jos darbuotojai aklai sekė projektą, tačiau priėmimo komisijos nariai mato ir jo trūkumų. Patirtis rodo, kad kai kurie projektuotojai gana atmestinai rengia projektus. Apžiūrėję namą, mes turime gana nemažai klausimų dėl vieno ar kito sprendimo, tačiau projekto vadovo renovacijos priėmime nėra, tad klausimai kol kas lieka be atsakymų. Daugiausia pastabų namo tvarkytojams turėjo priešgaisrinės saugos specialistai. Jie mato, kad ir langai sudėti ne tokie, kaip turėtų būti, ir išėjimas ant stogo nėra saugus. Dar nežinia, ar tvarkingas lietaus vandens nutekėjimas“, – J. Basanavičiaus 46-ojo namo renovacijos broką vardijo bendrovės „Kėdainių butai“ direktoriaus pavaduotojas Alvydas Kleiva.
Jis tikisi, kad pavyks susitikti su šio namo projekto vadovu Astijumi Taujansku ir išsiaiškinti jo sprendimus rengiant projektą.

Darbų priėmimo komisijos nariai labai atsakingai apžiūrėjo namą ir pro akis nepraleido jo atnaujinimo darbų minusų.

Darbų priėmimo komisijos nariai labai atsakingai apžiūrėjo namą ir pro akis nepraleido jo atnaujinimo darbų minusų.

Renovacijų mato visokių
Abiejų namų renovacijos techninis prižiūrėtojas Vydas Stasiulaitis sakė, kad įsibėgėjanti daugia­bučių namų renovacija atskleidė skirtingą žmonių požiūrį į savąjį būstą. „Reikia nepamiršti, kad renovacija atliekama gyventojų lėšomis, tad labai dažnai norai ir galimybės skiriasi. Dauguma gyventojų norėtų visiško namo atnaujinimo: ne tik apšiltinti namą ir sutvarkyti šildymo sistemą, kad būtų mažinami šildymo kaštai, bet ir atnaujinti vandentiekio bei kanalizacijos sistemas, sutvarkyti balkonus, laiptines, aplinką. Tačiau sužinoję, kad valstybė tik iš dalies kompesuoja renovaciją, persvarsto savo pageidavimus. Vis dažniau lieka šilumos taupymo darbai ir dar keletą būtinų remontų.

Pasak A. Kleivos, renovacija neapsieina be klaidų, tačiau iš jų mokomasi ir ateityje nesusipratimų tikrai bus išvengta.

Pasak A. Kleivos, renovacija neapsieina be klaidų, tačiau iš jų mokomasi ir ateityje nesusipratimų tikrai bus išvengta.

Renovacijos apimtį lemia žmonių pajamos. Kiekvienas pasiskaičiuoja, kiek gali išleisti, kad gyventų atnaujintame būste, tada ir svarsto, kokių renovacijos darbų nori. Žinoma, kad logiškiausia būtų visiškai namą atnaujinti. Nes išsprendus tik šilumos taupymo klausimą, po kelerių metų gali tekti tvarkyti vamzdynus ar balkonus. Visada renovuoti namus nutarusiems gyventojams yra pasiūlomi keli variantai. Žmonės patys svarsto ir renkasi, ko jiems reikia. Priėmus sprendimą yra ruošiamas investicinis projektas, projektuojamni darbai, skelbiami konkursai darbų atlikimui. Žinoma, kad renovacija gana ilgas procesas. Tačiau matome, kad atnaujinamų namų daugelyje miestų galima pastebėti vis daugiau“, – sakė ne vieno renovuojamo namo techninis prižiūrėtojas Vydas Stasiulaitis.

Iš klaidų mokosi
Pasak A. Kleivos, kiekvienas darbas duoda savitų pamokų, renovacija ne išimtis. „Akivaizdu, kad daugiau reikia dirbti su projektuotojais. Apžiūrėję J. Basanavičiaus gatvės 46-ąjį namą, matome ne vieną įdomų sprendimą. Statybininkai darė viską pagal projektą, bet projektas yra abejotinas. Taigi, klaidų matome, bet tos klaidos yra pamokomosios – iš jų tikrai mokomės ir ateityje panašių nesusipratimų išvengsime“, – sakė A. Kleiva.
Iš viso bendrovė „Kėdainių butai“ šiuo metu prižiūri dešimties namų renovaciją, daugelio jų darbai jau eina į pabaigą.
Daugiabučių namų atnaujinimus mieste dar vykdo ir bendrijos, tad miestas keičiasi tiesiog akyse.