„Įvairių taisyklių ir tvarkų pažeidėjai neturi jaustis saugūs darydami nusižengimus. Praėjusį penktadienį vieną pažeidėją, kuris statybines atliekas nuvežė ir išpylė ne oficialiame sąvartyne, bet buvusiame kariniame oro uoste nustatėme vykdydami reidą iš oro“, – sakė Lietuvos respublikos Aplinkos ministerijos Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vadovė Jurgita Sadauskaitė.

Penktadienį kariškių sraigtasparnis su aplinkosaugininkais ne kartą suko ratus virš miesto.

Penktadienį kariškių sraigtasparnis su aplinkosaugininkais ne kartą suko ratus virš miesto.

Aplinkos ministerija ir Krašto apsaugos ministerija yra pasirašiusios bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią galimi reidai pasitelkus oro pajėgas įvairiuose šalies regionuose.

Praėjusį savaitgalį reidą su kariškių sraigtasparniu vykdė Kaišiadorių, Jonavos ir Kėdainių aplinkosaugininkai. Kėdainių rajono agentūros vadovė Jurgita Sadauskaitė labai akylai stebėjo savo krašto valdas. „Skrisdami labai gerai pamatėme, kur tuo metu buvo didžioji stumbrų banda. Ją matėme besišildančią miške netoli Bublių užtvankos. Gana atidžiai apžiūrėjome keletą aukštomis tvoromis aptvertų teritorijų. Neatmetu galimybės, kad ten gali būti pažeidimų. Į tas abejotinas vietas vyksime ir aiškinsimės padėtį. Na, o didžiausias mūsų laimikius – pagautas miesto teršėjas. Vienas pilietis statybines atliekas vežė į nelegalų sąvartyną buvusiame kariniame oro uoste. Iš laikinai miesto seniūno pareigas einančio Algirdo Krivičiaus ne kartą esame gavę nusiskundimų, kad ta vieta labai probleminė. Tačiau mes neturime pajėgų, kad galėtume tame buvusiame oro uoste budėti. Tad tokie reidai – puiki priemonė suvaldyti teršėjus. Mūsų nustatytas pažeidėjas pripažino kaltę. Asmuo yra nubaustas ir turės sutvarkyti neleistinai išverstas šiukšles“, – reido rezultatus apžvelgė J. Sadauskaitė.

Reido metu pastebėti nemaži plotai išdegintos pernykštės žolės, o apie vieną tokį gaisrą netoli Angirių užtvankos pranešta ugniagesiams gelbėtojams.

Agentūros vadovė perspėja, kad panašių reidų rengti planuojama ir ateityje, tad pažeidėjai turi gerai pagalvoti, ar verta daryti nusižengimus, nes sumokėti už negerus darbus vėliau ar anksčiau vis tiek teks.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.