Kėdainių rajono savivaldybėje vykusiame Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje aptartos praėjusio ir būsimo finansavimo laikotarpių aktualijos. 

Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje kalbėta apie buvusių ir būsimų investicijų aktualijas.

Kauno regiono plėtros tarybos posėdyje kalbėta apie buvusių ir būsimų investicijų aktualijas.

Apie buvusias ir būsimas investicijas diskutavo Kauno regiono merai, plėtros tarybos nariai, socialiniai – ekonominiai partneriai ir Vietos veiklos grupių vadovai.
Kauno regiono plėtros tarybos pirmininko Jonavos rajono savivaldybės mero Mindaugo Sinkevičiaus teigimu, būsimas 2014–2020 metų finansavimo laikotarpis žada didesnes investicijas negu buvo 2007–2013 metų etape: „Per 24 priemones, kurias vykdys net devynios ministerijos, Kauno regioną turi pasiekti apie 193 milijonai eurų. Beveik kiekviena savivaldybė yra išskyrusi teritorijas, į kurias norima papildomai investuoti ir kurios sulauks didesnio finansavimo. Tarėmės dėl finansavimo apimties, teritorijų skaičių.
Daug dalykų buvo padaryta praėjusiame laikotarpyje – nuo gatvių plėtros iki vandentvarkos darbų, kurių naudą pajuto visi gyventojai. Naujam ES finansavimo laikotarpiui skirta didesnė suma, todėl tikėtina, kad bus įgyvendinta daugiau projektų“, – sakė M. Sinkevičius.
Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, susitikimas buvo naudingas, nes aptarti svarbūs dalykai – ES fondų investicijų planavimas Kauno regione, patvirtintas Kauno regiono plėtros planas iki 2020 metų, pasidalinta gerąja patirtimi. Taip pat buvo aptartas mažų miestų, miestelių ir kaimų asignavimų paskirstymas. Meras pasidžiaugė, kad dviem mūsų rajono gyvenvietėms – Vilainiams ir Pelėdnagiams – buvo patvirtinti po 750 tūkst. eurų asignavimai. Todėl artimiausiu metu bus ruošiami projektai, kuriuos įgyvendinus pagerės vilainiečių ir pelėdnagiškių gyvenimo kokybė.
„2007–2013 metais ES struktūrinės paramos finansavimo laikotarpiu Kėdainių rajono savivaldybėje įgyvendintas 61 projektas, kurių bendra vertė – 20 mln. 873 tūkst. eurų. 2014–2020-aisiais rajone turėtų būti įgyvendinta projektų pagal 21 priemonę, finansavimas siektų apie 35 mln. eurų“, – sakė S. Grinkevičius.

Panašios naujienos