Diena po dienos artėja žiema. Daugeliui ji bus nelengva, bet dar sunkiau ją bus ištverti be pastogės likusiems ukrainiečiams, kurių namai arba visiškai sugriauti, arba taip suniokoti, kad juose per speigus tiesiog nebus įmanoma gyventi. Tad, matyt, nemažai daliai ukrainiečių teks glaustis kitose šalyse. Pabėgėlius ruošiamasi priimti ir Kėdainių rajone.

Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kėdainių skyrius išplatino kreipimąsi į geros valios žmones, kurie galbūt galėtų padovanoti lovų, kėdžių, stalų, čiužinių, spintų ir komodų, patalynės komplektų, rankšluosčių, virtuvės reikmenų, taip pat elektrinių virdulių, kurių prireiks mūsų krašte apgyvendintiems karo pabėgėliams, ne paslaptis, kad didžiąją jų dalį įprastai sudaro vaikai ir moterys.

„Kiek gali atvykti pabėgėlių į mūsų rajoną, dar nežinia. Kol kas planuojama apgyvendinti per 100 žmonių. Jie galėtų laikinai glaustis buvusių mokyklų pastatuose Gudžiūnuose, Pernaravoje ir Sirutiškyje, kur ketinama įrengti laikino apgyvendinimo centrus. Mūsų organizacija šiuo metu renka paramą. Galbūt kas nors iš rajono gyventojų turi nebenaudojamų, bet geros būklės baldų, čiužinių, kuriuos galėtų padovanoti. Mielai priimtume. Tik, žinoma, labai norėtųsi, kad baldai nebūtų sulūžę. Patalynė, rankšluosčiai taip pat turėtų būti švarūs, nenudėvėti.

Dar labai praverstų skalbyklė, virtuvės reikmenys, elektriniai virduliai, kad bent arbatos galėtų žmonės išsivirti ir išsiskalbti drabužius. 

Rinkti pabėgėliams būtinus daiktus pradėjome vos prieš kelias dienas. Kol kas nedaug žmonių atsiliepė, kurie padovanojo vaikišką lovytę su čiužinuku, virdulį ir automobilinę kėdutę, gal ir ją panaudosime. Mes transporto neturime, tai senūnai labai padeda persivežti tai, ką gauname. Taip pat ačiū „Kėdbusui“, kurio buvusiose administracinėse patalpose galime laikinai sandėliuoti gautą paramą.

Jeigu galite padovanoti ukrainiečiams reikalingus baldus ar kitus minėtus daiktus, kviečiame skambinti numeriu +370 646 74 137 arba kreiptis el. paštu kedainiai@redcross.lt.

Visi kartu pasistenkime, kad, atšalus orams, nuo karo baisumų bėgantiems Ukrainos žmonėms mūsų krašte būtų sukurtas saugus prieglobstis. Jei galite, padėkite“, – į geros valios žmones kreipiasi Raudonojo kryžiaus Kėdainių skyriaus vadovė Eglė Marija Kavaliauskienė.

Pagalbos reikia šimtams žmonių

Migracijos departamento duomenimis, Kėdainių rajone šiuo metu gyvena 781 Ukrainos pilietis, Raudonojo kryžiaus duomenimis, vienokios ar kitokios pagalbos prireikė beveik 500 asmenų. Kiti galbūt važiavo pas gimines, draugus arba pas Lietuvoje dirbusius savo vyrus, tad pabėgėlių centruose nesiregistravo. Vėstant orams, pabėgėlių srautas, tikėtina, išaugs, tad vėl prireiks visų mūsų susitelkimo.

„Tiems, kurie niurzga, kad reikia padėti ukrainiečiams, esą labiau reikėtų rūpintis savais gyventojais, noriu pasakyti, kad, taip, dabar visiems sunku, bet mūsiškiai nors turi stogą virš galvos, ant jų nekrenta bombos, o ukrainiečiai net ne visada gali išeiti parsinešti vandens ar maisto, jų namuose, jei tokie dar likę, pro kiaurymes ūžauja vėjai, ne visiems pastatams įmanoma tiekti šilumą.

Ar galėtumėte tokiomis sąlygomis išgyventi žiemą? Ar pagalvojote, o jei tai būtų nutikę jums, jei būtų tekę nuo karo bėgti į kitą šalį, ar nenorėtumėte, kad jums būtų padėta? Todėl, neniurzgėkime, ir, jie galime, padėkime. Bent jau aš paraginsiu visus savo gimines, kaimynus ir draugus apžiūrėti savo namus, gal turi nebenaudojamų baldų ar kitų reikmenų, kurie galėtų būti perduoti pabėgėlių šeimoms, kurių gretose yra ir vaikų, ir senukų, ir ligotų žmonių“, – sužinojusi apie paramos rinkimą sakė kėdainietė Alisija.

Galinčių padovanoti nesulūžusių baldų, nenudėvėtos patalynės, čiužinių, rankšluoščių, virtuvės reikmenų, elektrinių virdulių ar skalbyklę, prašoma kreiptis į Raudonąjį kryžių telefonu 8 646  74 137 arba el. p. kedainiai@redcross.lt.

Panašios naujienos