Penktadienį, sausio 22-ąją, apie 16 valandą, Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai paprašė ugniagesių pagalbos, kad jie, pasinaudodami savo valtimi, iš Nevėžio upės padėtų ištraukti kitą valtį – rugsėjo pabaigoje dingusią kanojinę žvejo valtį.

Kraštietis, valties kūrėjas ir savininkas Kazimieras Preikša džiaugiasi, kad jo valtis atsirado ir už tai dėkoja Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnams.  

Įgyvendino svajonę

Praėjusį pavasarį K. Preikša įgyvendino savo seną svajonę: atkūrė kanojinę Nevėžio žvejų valtį ir nuleido ją į Nevėžį. Tokias valtis dar atsimena vyresnioji kėdainiečių karta, kai praėjusio šimtmečio pirmoje pusėje ir pokariu upėje virė gyvenimas.

Deja,  naujuoju kūriniu pasidžiaugta neilgai, nes 2020-ųjų rugsėjo 24 dieną Kauno apskrities policijos komisariatas gavo  pranešimą, kad rugsėjo 23-ąją Kėdainiuose pavogta kanojinė valtis.

Jos ieškoti K. Preikšai padėjo vytinės „Vėtra“ statytojas Darius Petkevičius, kuris socialiniuose tinkluose išplatino pagalbos prašymą, kad dingo senjoro atkurta kanojinė valtis, kuri buvo prirakinta prie Nevėžio krantinės šalia laivo „Vėtra“.

Atkurta pagal pavyzdį

Kaip 2020-ųjų pavasarį „Kėdainių mugei“ pasakojo atsiradusios valties statytojas K. Preikša, Nevėžio žvejų valtys buvusios labai manevringos, vyrai jas valdydavę vienu irklu. Šios valtys buvo statomos iš trijų lentų, dugnas – 40 cm pločio, siaurėjančios ir kylančios aukštyn galuose. Bortų aukštis buvęs tik 20 cm, o pati valtis – net 6 m ilgio. Pagal šį pavyzdį ir buvo atkurta dingusi valtis.

Plačiau apie šį įvykį skaitykite sausio 29 dienos, penktadienio, „Kėdainių mugėje“.

(Dariaus Petkevičiaus nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.