Nuo sekmadienio ieškota Kaune dingusi devynmetė Agota rasta. Tai antradienio vakarą patvirtino Kauno policija.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla šiąnąkt 1 val. įvykusios spaudos konferencijos metu patvirtino, kad devynmetė Agota rasta garaže, kuriame buvo laikoma prieš savo valią. Pasak jo, ten įvyko ir pagrobėjo sulaikymas, jį atliko „Aras“.

Pareigūnai buvo informuoti, kad įtariamasis gali būti ginkluotas. Tačiau minėtasis ginklas rastas nebuvo.„Pats sulaikymas įvyko garažų masyve, 1,5 km nuo pagrobimo vietos. Sėkmę lėmė taikomų techninių priemonių suderinamumas. Įtariamasis asmuo ir mergaitė buvo rasti Technikos g. esančiame garaže, į kurį patekome panaudoję priverstinio patekimo priemones, sulaikymą atliko „Aro“ pareigūnai“, – spaudos konferencijoje sakė R. Požėla.

„Prieš asmenį buvo panaudoti antrankiai, mergaitė buvo kartu. Tai nebuvo paprasta operacija, nes turėjome informaciją apie tai, kad asmuo gali būti ginkluotas. Mergaitė šiuo metu yra Kauno klinikose, ją apžiūri ekspertai. Devynmetė yra tėvų priežiūroje“, – pridūrė jis. 

Kauno policijos vadovas Mindaugas Baršys teigė, kad garažas, kuriame buvo laikyta mergaitė, buvo „šiek tiek pritaikytas“ įkaito laikymui. 

Pasak R. Požėlos, kol kas pagrobimo motyvai nėra aiškūs. Anot jo, per trumpą laiką pareigūnams pavyko ištirti pakankamai „kvalifikuotą“ nusikaltimą.„Nusikaltimas buvo pakankamai kvalifikuotai įvykdytas. Aišku, visi asmenys nesitiki, kad jie bus sulaikyti, bet šioje vietoje kai kurie dalykai mus nustebino“, – nedetalizavo jis.

R. Požėla tikino, jog įtariamasis sulaikymui nesipriešino, pakluso „Aro“ pareigūnams.„Matyt, „Arą“ pamačius visos baimės išgaruoja, tad šiuo atveju nebuvo bandymų priešintis ar žaloti mergaitę. Gal čia ir netikėtumo faktoriaus buvo. Jis pakluso reikalavimams, buvo uždėti atrankiai.

„Aras“ sulaikytąjį asmenį atidavė kriminalinei policijai“, – sakė generalinis komisaras.Policijos vado teigimu, asmuo ne kartą yra baustas administracine tvarka.„Neteistas asmuo, baustas ne vieną kartą administracine tvarka“, – konferencijos metu teigė R. Požėla.

Ar įvykio vietoje buvo rastas automobilis policija nekomentavo, tačiau teigė, kad mergaitė į automobilį buvo įsodinta Kauno Chemijos gatvės stotelėje.

„Šiuo metu mergaitė sveika gyva, šiek tiek sužalojimų galbūt yra. Šiuo metu ją apžiūri ekspertai. Ji guvi, kalba“, – patikino R. Požėla.

Policijos generalinis komisaras pažymėjo, kad turimais duomenimis, įtariamasis su pagrobtos mergaitės šeimos aplinka nebuvo susijęs.

ELTA primena, kad nuo sekmadienio ieškota Kaune dingusi devynmetė Agota buvo rasta. Tai antradienio vakarą patvirtino Kauno policija.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla Eltai patvirtino, kad įtariamasis yra policijos komisariate, o mergaitė išvežta apžiūrai į Kauno klinikas.2014 metais gimusi Agota iš namų, esančių Kaune, Trešnių take, išėjo sekmadienio vakarą. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnai ir kitos institucijos nuo tos dienos vykdė jos paiešką. Antradienį prie paieškų prisijungė ir daugiau kaip pusšimtis Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnų.

ELTA

LRT nuotr.

Panašios naujienos