Artėjant 2023 m. rugsėjo 3 d. pirmalaikiams Seimo nario rinkimams vienmandatėje Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardoje, rinkėjams pradėti platinti pranešimai apie rinkimus.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad juose nebespausdinami rinkėjų asmens duomenys, tokie kaip vardas, pavardė ar asmens kodas. Taip pat svarbu žinoti, kad keli rinkėjai, savo gyvenamąją vietą deklaravę vienu adresu, gaus tik vieną informacinį pranešimą.

Kaip anksčiau, taip ir šiuose rinkimuose, pranešimus rinkėjams pristatys ir kitą su rinkimais susijusią informaciją perduos apylinkių rinkimų komisijų nariai.

Pranešimai apie rinkimus nebus įteikiami asmeniškai, o bus paliekami rinkėjų pašto dėžutėse, todėl rinkėjų prašoma reguliariai jas patikrinti.

Pranešime apie rinkimus rinkėjai ras rinkimų apylinkės pavadinimą, numerį ir balsavimo patalpos adresą, rinkimų datą, laiką ir kitą informaciją, susijusią su artėjančiais rinkimais.

Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose (neįgaliesiems, neįgaliuosius namuose slaugantiems ar juos prižiūrintiems asmenims, dėl ligos laikinai nedarbingiems žmonėms, 70 metų ir vyresniems asmenims), pranešimai apie rinkimus, kaip ir anksčiau, bus įteikiami asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos nariai, įteikdami tokiam rinkėjui pranešimą, pasidomės, ar rinkėjas ketina pasinaudoti balsavimo namuose teise bei suteiks informaciją, kaip tai padaryti.

Kaip ir anksčiau, ateinant balsuoti į rinkimų apylinkes, nebus būtinybės pranešimų apie rinkimus atsinešti į rinkimų apylinkes, užteks turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, kuriame yra nuotrauka ir asmens kodas – pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo pažymėjimą ir kt.

Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardoje balsuoti gali 5 349 Kėdainių krašto rinkėjai iš Angirių, Ažytėnų, Josvainių, Krakių, Kunionių, Langakių, Meironiškio, Paaluonio, Pajieslio, Pašušvio, Pelutavos, Pernaravos, Skaistgirių, Vainikų rinkimų apylinkių.

VRK ir „K. m.” inf.