Ramūnas Karbauskis.

Ramūnas Karbauskis.

Tikriausiai nustebinsiu pasakydamas, jog Lietuvoje atsirado krepšinio arena, kurioje draudžiama prekiauti alkoholiu, o neblaivūs asmenys į ją neįleidžiami, ant krepšinio aikštės ir joje žaidžiančios komandos marškinėlių užrašyta „Už blaivią Lietuvą“.

Kiekvienose rungtynėse šioje arenoje už savo komandą serga 800 moksleivių, kurie savivaldybės transportu suvežami iš visų rajono kampelių.
Nebandydamas jūsų kantrybės, pranešu, jog tai – Kėdainių arena, „Nevėžio“ krepšinio komanda, Kėdainių miesto ir rajono vaikai.

Visiems, kurie bando priekaištauti Kėdainių merui Sauliui Grinkevičiui ir Kėdainių savivaldybės tarybai, noriu pareikšti, jog dėl visko „kaltas“ aš.

Tai aš kreipiausi į savivaldybės valdžią, siūlydamas sudaryti galimybę vaikams nemokamai žiūrėti krepšinio varžybas Kėdainių arenoje, tai aš nupirkau vaikams 500 abonementų ir paprašiau savivaldybės rasti galimybę prisidėti prie šios akcijos pridedant dar 300 abonementų. Tai mano iniciatyva savivaldybė svarstė ir priėmė sprendimą, kad visuose savivaldybėje vykstančiuose kultūros ir sporto renginiuose bus draudžiama prekiauti alkoholiu. Mano siūlymu ant arenos krepšinio aikštelės ir komandos marškinėlių atsirado užrašas „Už blaivią Lietuvą“.

Jau pasirodė keistos publikacijos apie kažkokius mistinius Kėdainių politikų interesus ir nė žodžio apie tai, kas iš tiesų įvyko Kėdainiuose. O įvyko tikra revoliucija, blaivybė žengė į alaus tvirtovėmis buvusias krepšinio arenas. Pradžiai į vieną, bet ne už kalnų tas laikas, kada blaivi aplinka bus norma visuose sporto renginiuose.
Kėdainių arena prisipildė vaikų, kurie prieš rungtynes su pasididžiavimu giedojo Lietuvos Respublikos himną, sirgo už savo krašto komandą. Sunku sugalvoti geresnę patriotiškumo mokyklą. Daugeliui vaikų tas himnas buvo pirmasis, giedotas iš visos širdies ir tai matėsi jų laiminguose veiduose.

Lietuva užima trečią vietą pasaulyje pagal alkoholio suvartojimą. Prieš šešis metus mažame Naisių kaime įvykusiame festivalyje „Naisių vasara“ prasidėjo blaivybės kelias į kultūros, sporto renginius. Padarytas didelis darbas, mano ir Andriaus Mamontovo iniciatyva, Seimas priėmė įstatymo pataisą, kuri suteikė savivaldybėms teisę drausti alkoholio prekybą visuose kultūros ir sporto renginiuose, vykstančiuose savivaldybių teritorijoje.

Pirmasis blaivybės vėliavą iškėlė Šiaulių rajonas, toliau sekė Kėdainiai, Kelmė, Panevėžio miestas ir tai tik pradžia… Vyskupo Motiejaus Valančiaus inicijuotas blaivybės sąjūdis devyniolikto amžiaus antroje pusėje per du metus alkoholio suvartojimą Lietuvoje sumažino aštuonis kartus. Mūsų protėviai mums parodė pavyzdį, jog nėra dalykų, kurių mūsų tauta negali įveikti.

Alkoholis tapo didžiausiu mūsų šalies priešu. Nelaimingos šeimos, savižudybės, avarijos, nusikaltimai… Visur alkoholis, alkoholis, alkoholis… Girtas nepilnametis nužudė savo kaimynę, girtas vairuotojas užmušė pareigūnę, girtų paauglių sukeltame gaisre žuvo jų girti draugai…

Aš „kaltas“ dėl blaivybės pergalės Kėdainiuose ir savo „kaltę“ didinsiu tol, kol visoje Lietuvoje nebus uždrausta alkoholio reklama, kol alkoholis nebus išimtas iš degalinių, kol visuose Lietuvoje vykstančiuose kultūros ir sporto renginiuose blaivybė netaps norma…

Ramūnas Karbauskis,
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, kultūros mecenatas

About The Author

Related Posts

3 komentarai

  1. Alma

    Gražiausi padėkos žodžiai šios puikios iniciatyvos autoriui, gerbiamam Ramūnui Karbauskiui ir rajono merui, Sauliui Grinkevičiui bei savivaldybės tarybai, priėmusiai tokį sprendimą, nors opozicija stojosi piestu prieš.

    Atsakyti
  2. užimtumas?

    Kodėl ne bilietai į spektaklius? Ne ekskursijos po Lietuvą? Ne pažintis ir pokalbiai su įdomiais žmonemis, tarp kurių būtų ir Ponas RK? Ar tikrai nėra kur geriau leisti laisvalaikio kaip rėkti arba nuobodžiauti per LKL autsaiderių rungtynės?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.