Kaitrų praėjusio šeštadienio rytmetį į Senosios Rinkos aikštę suriedėjo ne tik turistiniai autobusai, bet ir įvairių modelių „Alfa Romeo“ automobiliai iš visos Lietuvos. Po devynerių metų pertraukos Kėdainius vėl pasiekė tradicinis „Lietuvos Alfa Romeo klubo“ renginys – „Alfaturas“.

Idėja – orientacinės varžybos

Kol ekipažų nariai draugiškai šnekučiavosi, susipažino ir dalijosi patirtimi, „Alfaturo“ organizatoriai Arūnas Jasiukaitis ir Ainis Karpavičius papasakojo apie renginio idėją. Čia kviečiami visi, vairuojantys „Alfa Romeo“ automobilius ir norintys pakeliauti bei pažinti Lietuvą. Klubas turą yra surengęs ir Latvijoje.

Praėjusiais metais itališkos automobilių klasikos gerbėjai keliavo po Merkinę ir jos apylinkes, o šiemet renginys vyksta Kėdainių senamiestyje bei Krakių apylinkėse. Tai – pažintinės orientacinės varžybos, kurių metu ekipažai gauna užduotis, koordinates ir, nuvykę į vietą, turi atsakyti į klausimus, atlikti nurodytas užduotis – surasti simbolį, žodį, datą ir pan. „Mūsų ralis – ne greičiui. Tai kultūrinė-pažintinė programa. Važiuojama laikantis kelių eismo taisyklių, o pabėgioti tenka išlipus, norint greičiau atlikti užduotį“, – pabrėžė A. Jasiukaitis.

Pasak organizatorių, specialaus pasiruošimo tokioms varžyboms automobiliams nereikia. „Kadangi šiemet karantinas neleido planuoti renginio iš anksto, pasinaudojome klubo nario Viktoro pasiūlymu ir vėl atvykome į Kėdainius. Paskutinį kartą „Alfaturas“ Kėdainius aplankė 2011 metais“, – pasakojo organizatorius. Vakarinę dalį, apdovanojimus ir vakarienę, klubas surengė Viktoro Gaurilčiko sodyboje netoli Krakių.

„Smagus automobilis“

Klubo nariais gali tapti visi, vairuojantys itališkus „Alfa Romeo“ automobilius, gyvenantys įvairiose Lietuvos vietose. Bene seniausias automobilis klube – pagamintas 1968 metais.

 „Klube yra įvairiausių žmonių, bet visi jie ypatingi tuo, kad yra draugiški, neužrietę nosies, bendraujantys, paprasti“, – sakė vilnietis klubo narys Arminas.

Ar šios markės automobilis perkamas neatsitiktinai? „Dažniausiai būna taip, kad žmonės nusiperka iš taupumo, kadangi automobilio kaina nedidelė. Nusipirkę pamato, kad mašina smagi, – šypsosi pašnekovas. – Ji labai sportiška, gali net į lenktynių trasą važiuoti. „Alfa Romeo“ mėgsta ne tik greičio mėgėjai, bet ir tie, kas mėgsta maloniai važinėti.“

 „Aš pats šia liga „susirgau“, kai nusipirkau „Lancia“, tai buvo labai seniai. Kai nusipirkau, sužinojau, kad ši mašina pagaminta pagal ralio standartus, turi galingą variklį. Man taip patiko šis automobilis, kad ir žmonai nupirkau tokį patį“, – šypsojosi pašnekovas. Pastebėjęs, kad automobilių servisai itališkų mašinų vengiantys, vilnietis ėmėsi „reabilituoti“ požiūrį į jas – įkūrė autoservisą, kuriame remontuoja tik šios markės automobilius.

Vien sostinėje klubas vienija tris dešimtis narių, kurie kiekvieno mėnesio paskutinį trečiadienį suvažiuoja į piceriją ar kitą vietą išgerti kavos, pabendrauti. Prie jų prisijungia narių iš Kauno, Elektrėnų. Šią vasarą „Alfa Romeo“ klubo narių automobiliai sulaukė didelio susidomėjimo dalyvaudami parodoje Rotušės aikštėje „Itališkų atostogų Vilniuje“ metu.

Panašios naujienos