Spalio 30-ąją vykusiame Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdyje įsteigta nauja politinė frakcija „Už žemę ir žmogų“.

Nauja politinę frakciją „Už žemę ir žmogų“ sudaro trys nariai – Adelė Štelmokienė, Darius Petrauskas ir Algimantas Kižauskas.

Nauja politinę frakciją „Už žemę ir žmogų“ sudaro trys nariai – Adelė Štelmokienė, Darius Petrauskas ir Algimantas Kižauskas.

Ją sudaro Valstiečių ir žaliųjų partijai atstovaujantys rajono Tarybos nariai Adelė Štelmokienė bei Algimantas Kižauskas ir nepartinis tarybos narys Darius Petrauskas.

Naujos frakcijos vadove tapusi tarybos narė Adelė Štelmokienė taip pakomentavo naujos frakcijos susikūrimo priežastis: „Valstiečiai žalieji nuo kadencijos pradžios norėjo įsteigti atskirą frakciją, tačiau tam nepakako esamų dviejų narių. Dabar gi atsirado dar vienas Tarybos narys – Darius Petrauskas, kuris sutiko prisijungti prie mūsų. Valstiečiai žalieji ir liberalai yra kiek skirtingos politinės jėgos. Ne paslaptis, kad kartais požiūriai būna šiek tiek skirtingi, tad geriau bendrą poziciją formuoti ne užkulisinėse derybose vienoje frakcijoje, bet tarp frakcijų. Tokiu būdu mums bus lengviau atstovauti žmonių, kurie mus išrinko, interesams.

Šis žingsnis jokiu būdu nereiškia, kad mes išeiname iš valdančiosios koalicijos. Mes ir toliau deklaruojame paramą žmonių išrinktam merui ir kėdainiečių norui siekti permainų rajone.“

Frakcijos pirmininkės pavaduotoju tapęs Tarybos narys Darius Petrauskas savo sprendimą jungtis į bendrą frakciją su valstiečiais žaliaisiais aiškina panašiu požiūriu į darbo metodus rajono Taryboje: „Kai esi išrinktas į Tarybą ir pradedi darbą, pajunti, su kuriais nariai sutampa pozicija, su kuriais geriausiai sekasi dirbti. Valstiečių atstovai savivaldybės Taryboje – tiek Adelė Štelmokienė, tiek Algis Kižauskas – mane sužavėjo savo darbštumu, noru tikrų permainų ir reformų bei užuojauta paprastiems, ypač, kaimo žmonėms, kurių balsas ne visada girdimas.“

Rajono meras Saulius Grinkevičius naujos frakcijos atsiradimą komentavo paprastai: „Toks kolegų sprendimas nereiškia, kad koalicija griūva ir valdžioje atsiranda nestabilumo. Koalicija išlieka vienalytė. Naujoji frakcija turi savo puikių minčių ir sumanymų, kaip kraštiečių gyvenimą padaryti geresnį. Manau, kad visų koalicijos partnerių idėjos yra vertos diskusijų ir įgyvendinimo. Esame kraštas, kuriame kiekvienas gali laisvai reikšti savo mintis. O naujos frakcijos atsiradimas tik iliustruojame, kad mokame ir sugebame dirbti demokratiškai.

Šios permainos ne vienintelės Tarybos frakcijose. Darbo frakcijos narė Irena Staliorienė paprašė ją išbraukti iš frakcijos sąrašo, o neseniai Tarybos nariu tapęs Dangiras Kačinskas prisijungė prie opozicinės Darbo frakcijos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.