Gera savijauta, ypač vyresniame amžiuje, yra labai svarbi. Sveikatai page­rinti tinka įvairios mankštos. Jas galima atlikti ir baseine. Tokią galimybę senjorams pasiūlė Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, surengęs du 10-ies nemokamų mankštų ciklus asmenims nuo 65-erių metų ir vyresniems.

„Abi grupes surinkome labai greitai. Norinčių nemokamai pasimankštinti baseine būtų buvę ir dar daugiau. Labai džiaugiuosi tokiu rajono senjorų aktyvumu. Į užsiėmimus ateina net ir 84-erių metų sulaukę žmonės. Sako, kad vandenyje atlikti pratimus jiems yra paprasčiau ir lengviau. Iš tiesų, taip ir yra. Mankštinantis baseine, sąnariams ir raumenims tenka mažesnė apkrova, pagerėja lankstumas.

Intensyvumą kiekvienas pasirenka pagal savo galimybes. Užsiėmimai trunka po 50 minučių. Juose mes stipriname raumenis, laviname koordinaciją, geriname pusiausvyrą, nes tai vyresnio amžiaus žmonėms yra labai svarbu, siekiant išvengti griuvimų. Pratimus senjorai atlieka labai kruopščiai. Aišku, daugiausia sulaukėme moterų, bet ir keli vyrai ateina pasimankštinti, kai kurie žmonės atvažiuoja net iš kaimiškų vietovių, pavyzdžiui, Dotnuvos, Akademijos“, – sako mankštas baseine vedanti trenerė, Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos stiprinimą Kristina Butkienė.

Aprūpina reikalingomis priemonėmis

Mankštos ir baseino nuoma yra finansuojama iš valstybės tikslinės dotacijos lėšų per Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą. Užsiėmimai vykdomi Vilainių rekreacijos ir sporto pramogų komplekse. Senjorai į baseiną renkasi vieną kartą per savaitę. Su savimi tereikia turėti baseinui tinkamą aprangą, šlepetes, kepurėlę ir rankšluostį, o mankštoms reikalingu inventoriumi aprūpina Kėdainių sporto centras.

„Mankštose naudojame įvairias priemones: plaukimo lenteles, balansines lentas, kamuoliukus, baseino plūdurus ir net balionus. Senjorams už nieką nereikia mokėti, todėl jie stengiasi užsiėmimų nepraleisti. Jei kada negali atvykti dėl ligos, atsiunčia vietoj savęs savo artimąjį ar draugę, kad tik neprarastų vietos.

Tokias nemokamas mankštas senjorams organizuojame nuo 2018 metų, įgyvendindami įvairius projektus. Šiemet mankštų ciklas finansuojamas sveikatos stiprinimo programai valstybės skirtomis lėšomis. Užsiėmimai tęsis beveik iki balandžio pabaigos“, – sakė VSB specialistė.

Pakelia tonusą, pagerina sveikatą

Antrus metus mankštas baseine lankanti kėdainietė Laima Skačkauskienė sakė esanti labai patenkinta tokiais užsiėmimais, nes tai pakelia tonusą.

„Specialistė Kristina labai gerai parenka mums pratimus, būna ir lengvesnių, ir sunkesnių, bet vandenyje tai atlikti nėra sunku. Mankšta labai maloniai nuteikia, po to leki kaip ant sparnų.

Taip pat ateina žmonės, turintys problemų, pvz., su stuburu ar kojomis, tai ir jie po mankštų baseine pasijaučia geriau. Tikrai dėkojame už tokią galimybę, džiaugiamės ir nekantriai laukiame, kada vėl bus proga pasimankštinti.

Dabar tik nėra lengva pasiekti Vilainius. Važiuojant automobiliu tenka daryti didelį lankstą – apie 15 km į vieną pusę susidaro, tai yra didelės ir laiko, ir kuro sąnaudos. Nepaisant to, vis tiek mankštas baseine lankysiu, nes tai labai pagerina savijautą. Ir tai ne mano vienos nuomonė, bet ir kitų kolegų, kurie lanko šiuos užsiėmimus“, – teigia L. Skačkauskienė.

Baseine mankštinasi ir kitos grupės

VSB specialistė K. Butkienė baseine taip pat veda mankštas asmenims iki 65-erių metų amžiaus bei Senojo Kėdainių Trečiojo amžiaus universiteto klausytojams. Kiekvienoje grupėje yra po daugiau nei 20 kraštiečių.

„Pastebiu, kad žmonėms labai reikalingos tokios mankštos. Kai kurie net sakosi galintys susimokėti, kad tik galėtų pasimankštinti baseine. Pavyzdžiui, TAU nariams aš mankštas vedu nemokamai, jie tik susimoka už baseino paslaugą po 1 eurą. Šios bendruomenės nariai į tokias mankštas renkasi jau kelerius metus ir net kilus susisiekimo nepatogumams žmonių noras mankštintis nesumažėjo“, – teigia užsiėmimų trenerė.

Panašios naujienos