Vasario pirmąją savaitę VĮ Kėdainių miškų urėdijos miškininkai vedė mūsų miškuose gyvenančių vilkų ir lūšių apskaitą. Paaiškėjo, kad vilkai į mūsų rajono miškus užklysta retai, tačiau džiugina tai, kad Lančiūnavos miškuose pastebėtos trys plėšriosios katės – lūšys. Vasario pirmąją savaitę VĮ Kėdainių miškų urėdijos miškininkai vedė mūsų miškuose gyvenančių vilkų ir lūšių apskaitą. Paaiškėjo, kad vilkai į mūsų rajono miškus užklysta retai, tačiau džiugina tai, kad Lančiūnavos miškuose pastebėtos trys plėšriosios katės – lūšys.
Pasak apskaitą vykdžiusio urėdijos vyriausiojo miškininko Kazio Vutenco, gyvūnai skaičiuoti tuo pačiu metu visoje Lietuvoje. Gyvūnai identifikuoti pagal paliktus pėdsakus sniege. Tačiau, anot miškininko, šiais metais oro sąlygos skaičiavimui nebuvo labai palankios. „Sniege buvo pastebėti palikti švieži pėdsakai, būta ir kiek senesnių. Džiaugiamės, kad mūsų miškininkai Lančiūnavos miške aptiko lūšių šeimą. Lūšys taip pat buvo stebėtos ir Šventybrasčio, Keleriškių miškuose. Tačiau nuolatinai gyvenančių vilkų mūsų rajone nėra. Stebimi tik pavieniai praeinantys, migruojantys“, – sakė pašnekovas. Tokius apibendrinimus galima daryti tik pagal rastuosius pėdsakus.
Lietuvoje – apie 200 vilkų
Miškininkas prognozuoja, kad artimiausiu metu tiek vilkų, tiek lūšių skaičiaus augimo tendencijų nenumatoma. „Kėdainių rajonas gana tankus gyventojų skaičiumi, be to, pas mus gana žemas miškingumas. Tačiau jei bus imtasi visų išsaugojimo priemonių, pavyzdžiui, vilkų skaičius gali ir išaugti. Žinoma, tai galėtų įvykti tik tolimoje ateityje“, – teigė pašnekovas.
Manoma, kad visoje Lietuvoje šiuo metu gyvena apie 60–70 vilkų šeimų – iš viso kiek daugiau nei 200 gyvūnų.