„Mes kategoriškai nepritariame tam, kad Daukšių kaime, buvusio karinio oro uosto teritorijoje, būtų įrengta atliekų laikymo aikštelė. Kėdainiai – pramonės miestas ir gana jautrus aplinkai. Mes ne prieš verslo plėtrą krašte, tačiau norime, kad viskas būtų daroma atvirai ir skaidriai. Šiuo atveju trūksta net elementaraus aiškumo, ką ir kaip planuojama daryti. Taigi tvirtai sakome – nepritariame, jog Daukšių kaime atsirastų atliekų laikymo aikštelė“, – taip žinią apie norimą Kėdainių pašonėje įrengti atliekų laikymo aikštelę sutiko Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Buvusiame kariniame oro uoste jau ir dabar apstu nelegalių sąvartynų, į kuriuos privežta naudotų padangų, statybinio laužo.

Buvusiame kariniame oro uoste jau ir dabar apstu nelegalių sąvartynų, į kuriuos privežta naudotų padangų, statybinio laužo.

Planuose – iki 75 tūkstančių tonų atliekų
Rajono vadovas ir jo komanda liepos pabaigoje tik iš Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento sužinojo, apie Vilniuje registruotos UAB „Komperus“ kėslus Daukšių kaime 7,55 hektarų plote įrengti aikštelę, kurioje planuojama laikyti iki 75 tūkstančių tonų iš mechaninių biologinių apdorojimo įrenginių priimtų nepavojingų degių atliekų. Laikomų atliekų sutvarkymo kaina siektų apie 20 milijonų eurų.
„Labai keistas toks paslaptingumas. Jei bendrovė planuotų ateiti be paslėptų kėslų, tai atvyktų pas rajono šeimininkus ir pristatytų savo planus. Dabar mes tik per tarpininkus sužinome apie gana abejotinus planus. Neturime jokių aiškių atsakymų į paprastus rūpimus klausimus“, – sakė S. Grinkevičius. Anot mero, Kėdainiams tikrai nereikia atliekų laikymo aikštelės, nes nežinia, kas ir kaip ten bus saugoma. „Pastaruoju metu girdime nusiskundimų dėl negebėjimo suvaldyti atliekų tvarkymą. Problemų dėl atliekų laikymo turi ir Kaumo, ir Visagino rajonų gyventojai. Mes nenorime būti tie, kas atsisėda ant tiksinčios bombos ir laukia, kol ji driokstels.“

Rajono meras Saulius Grinkevičius kategoriškai nepritaria, kad buvusiame kariniame oro uoste būtų laikomos atliekos.

Rajono meras Saulius Grinkevičius kategoriškai nepritaria, kad buvusiame kariniame oro uoste būtų laikomos atliekos.

Statytojai – už paslapties šydo
Patys bendrovės „Komperus“ vadovai su rajono vadovais nematė reikalo susitikti ir pateikti informacijos apie būsimus planus. Ši Vilniuje registruota bendrovė labai mįslinga. Viešojoje erdvėje tik rašoma, jog UAB „Komperus“ įregistruota 2015 04 03. Jos įstatinis kapitalas – 2 500 eurų. Taip pat skelbiama, kad 2016 03 17 keitėsi bendrovės akcininkai. O apie veiklą nėra jokios informacijos. Viešai įvardijamas bendrovės vadovas, su juo susisiekus, pasakė, jog nuo šių metų kovo 7 dienos bendrovėje „Komperus“ nedirba, o su naujais savininkais neturi jokių kontaktų.

Kėdainiečiai Ruslanas Linevas ir Audrius Stašaitis kategoriški: „Kėdainiams nereikia dar vienos tiksinčios bombos.“

Kėdainiečiai Ruslanas Linevas ir Audrius Stašaitis kategoriški: „Kėdainiams nereikia dar vienos tiksinčios bombos.“

linevas_5753

Nepritaria ir specialistai
Esant tokiai gana mįslingai situacijai ir nesant jokio aiškumo dėl būsimos atliekų laikymo aikštelės, rajono savivaldybės vadovai nepritaria planuojamai vilniečių veiklai Daukšių kaime. Pasak Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo Vytauto Kundroto, rajono strateginiame plane, kuris bus koreguojamas kitais metais, buvo numatyta galimybė buvusiame kariniame oro uoste įrengti logistikos centrą, tačiau toje vietoje laikyti atliekas niekada nebuvo jokių planų.
Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių rajono agentūros vadovės Jurgitos Sadauskaitės teigimu, aplinkosaugininkai nėra linkę sutikti, kad Daukšių kaime būtų laikomos atliekos. „Toje bendrovės „Komperus“ paraiškoje pradėti ūkinę veiklą matome labai daug neaiškumų. Mums svarbu, kaip atliekos bus laikomos, nežinia, ar bus statomi nuotekų įrenginiai, kokiomis priemonėmis bus šalinami kvapai. Kadangi mums kyla daugybė klausimų, tai mes pagal pateiktą paraišką išsakėme savas pastabas ir nurodėme, kad prieš pradedant ūkinę veiklą būtina atlikti poveikio aplinkai vertinimo procedūras.
Patirtis rodo, kad atliekų tvarkyme yra labai daug spragų ir padaryta daug klaidų. Negalime leisti, kad Kėdainiai taptų dar vienu probleminiu tašku“, – sakė J. Sadauskaitė.

Smarvės Kėdainiams jau užtenka
„Buvusio karinio oro uosto teritorija ribojasi su miesto parku, kuriame kuriama poilsio ir rekreacijos zona. Šalia yra Dotnuvėlės kraštovaizdžio draustinis. Tad tikrai nemanome, jog toje vietoje galėtų būti laikomos atliekos, dar toks didelis jų kiekis. Kėdainiečiai jau daugelį metų skundžiasi nemaloniais kvapais, kuriuos skleidžia ir Pramonės parke esančios gamybinės įmonės, ir vakarinėje miesto pusėje įsikūrę ūkio subjektai. Nemalonių kvapų miestelėnams jau pakanka, tad tikrai nenorime dar vieno taršos šaltinio“, – savo tvirtą nuomonę išsakė rajono vadovas Saulius Grinkevičius.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.