„Na tai kas, kad mes esam subrendę, na tai kas, kad mes esam žili, tačiau širdys dar mūsų nesensta, kaip jaunystėj troškimų pilni“, – šiais savojo himno žodžiais Kėdainių senjorų klubas pradėjo inauguracijos šventę, į kurią sugužėjo kelios dešimtys veiklių mūsų rajono senjorų, nepanorusių užsisklęsti vienumoje namuose ir įkūrusių naują klubą.

Kėdainių senjorų klubas, pasak jo pirmininkės pavaduotojo Rimanto Guogo, savo metraštį pradėjo rašyti šių metų sausio 19-ąją, kai laikinosiose Kėdainių kultūros centro patalpose Ramutės ir Mykolo Gilevičių iniciatyva susirinko 17 brandaus amžiaus žmonių, norinčių suburti naują klubą, ir buvo išrinkta iniciatyvinė grupė.

Vasario 2-oji pažymėta kaip klubo gimimo diena. Tądien buvo pasirašyta klubo steigimo sutartis, priimti įstatai, išrinkti valdymo organai. Klubas oficialiai įregistruotas.

Po kelių savaičių surengtoje inauguracijos šventėje pasidžiaugta, kad klubas jau vienija per 60 narių.

Nori turiningai leisti laisvalaikį

„Žmonės parodė didžiulę iniciatyvą, kad suburtume naują senjorų klubą, nes, matyt, jie per Covido pandemiją pavargo sėdėti namuose, labai išsiilgo bendravimo. Jie nori keliauti, edukuotis, patirti naujų įspūdžių.

Pas mus gali ateiti asmenys nuo 50 metų. Kol kas jauniausias mūsų narys yra 65-erių, vyriausias – 85-erių metų. Iki šios dienos savo gretose jau turime 62 narius. Kai kurie jų priklauso ir kitoms rajone veikiančioms organizacijoms, nes yra veiklūs žmonės, visur suspėja ir nori dalyvauti. Vienur vykdomos vienokios veiklos, kitur – kitokios, tad galima pasirinkti, kaip praturtinti savo laisvalaikį.

„Norime bendrauti, keliauti, edukuotis“, – teigia Kėdainių senjorų klubo pirmininkė Livija Žydelienė.

Mes Kėdainių kultūros centro laikinosiose patalpose planuojame susirinkti kartą per mėnesį. Kiek­vienas susirinkimas bus teminis su skirtinga programa. Aišku, norisi kažkuo išsiskirti iš kitų rajono klubų, tad galbūt daugiau dėmesio skirsime edukacinei veiklai. Lietuvoje tikrai yra daug įdomių, dėmesio vertų edukacijų, tad planuojame jas aplankyti, išbandyti.

Mes ruošiamės kartu ir atostogauti. Gaila, kad iširo mūsų chemijos gamykla, bet tikimės rasti kitų vietų, kur mus galės priimti.

Stojamasis mokestis yra 10 eurų, o po to kas mėnesį dar po 1 eurą rinksime. Jei bus kokia didesnė kelionė, gal reikės ir papildomai šiek tiek primokėti. Planuojame rašyti projektus, kad gautume lėšų edukacijai ir kitoms veikloms vykdyti. Manau, gyvuosime kaip ir kiti rajono klubai, juolab, kad turime stiprią komandą“, – šypteli Kėdainių senjorų klubo pirmininkė Livija Žydelienė.

Bendrystė keičia gyvenimą

„Mes susibūrėme buvusio klubo „Rudenėlis“ pagrindu. Kai jo nebeliko, nutarėme steigti naują klubą. Jau vien tai, kad aš atvažiuoju iš Akademijos, o kiti žmonės net iš Gudžiūnų, rodo, kad veiklos žmonėms reikia. Norime, kad būtų linksma, kad būtų daug kelionių, susitikimų.

Žinote, kol nepriklausiau klubui, būdavo, atvažiuoji į miestą ir nieko nepažįsti, o dabar vos ne kas antras sako tau „Labas“. Kiek draugų, pažįstamų susirandi, kaip smagiai rengiame gegužines, kaip gera kartu pakeliauti! Manau, kad ir ateityje susigalvosime visokių veiklų, matote, kiek žmonių susirinko į šventę. Kurie dar nori kažką nuveikti, tie ir ateina, o kas nenori, iš namų jų neištempsi“, – entuziastingai kalba Vida Veikšrienė.

Kėdainių senjorų klubo gretose kol kas daugiausia moterų, vyrų nedaug, bet tie, kurie prisijungė, mielai talkina, kuo tik gali.

Naujojo Kėdainių senjorų klubo narius sveikinę kitų rajone veikiančių senjorų organizacijų vadovai kvietė būti ne konkurentais, o partneriais.

„Aš buvusiam „Rudenėlio“ klubui priklausiau. Žmonės geri, gaila, kad iširo, nes ir po užsienį kiek keliavom, ir gegužines rengdavome. Mes prie to pripratę, todėl ir vėl visi susibūrėme. Padėsiu, kuo tik galėsiu. Juk atsibosta ant sofos kiekvieną dieną sėdėti, be to, tas sėdėjimas per dienų dienas ir sveikatai kenkia…

Aš mėgstu pakeliauti ir su šeima, ir su klubo bičiuliais. Ką daugiau pensininkui daryti? Pinigų tam negaila, kam juos taupyti, kad pamestum ar kas pavogtų? Geriau išleisti pinigus prasmingai. Mes nenusiteikę sėdėti namuose“, – sako senjoras Mykolas Gilevičius.

Linkėjo ilgai gyvuoti

Kėdainių senjorų klubo inauguracijos šventėje dalyvavo ir svečiai: valdžios atstovai bei kitų rajone veikiančių senjorų klubų vadovai. Visi jie naujojo klubo nariams linkėjo dirbti vieningai, siūlyti idėjas, ieškoti būdų joms įgyvendinti.

„Svarbu išjudinti žmones, kad namuose nesėdėtų, turėtų daugiau motyvacijos gyventi pilnavertį gyvenimą.

Mes būsime ne konkurentai, o partneriai. Jei rengsime, pavyzdžiui, šokius, ir šio klubo narius pakviesime, tikimės, kad ir mus į kokį renginį pakvies. Taip ir bendradarbiausime. Šiandien atvykome pasveikinti naujo klubo narių kartu su „Bočių“ ansambliu „Ašarėna“, – teigė šventėje dalyvavęs Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kėdainių rajono bendrijos pirmininkas Kęstutis Nekrošius.

Geros kloties Kėdainių senjorų klubui linkėjo ir apie 150 narių vienijančios Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriaus vadovė Alma Jociuvienė. Jos nuomone, savirealizacijai amžius – ne riba, tad ragino senjorus būti aktyviems, drauge kurti tokią organizaciją, kuri pateisintų visų lūkesčius ir taptų pavyzdžiu kitiems, kad būtų kuo didžiuotis ne tik savame rajone, bet ir respublikoje.

L. Pranckevičiūtės nuotraukos

Titulinė nuotrauka: Vos prieš mėnesį susikūrusio Kėdainių senjorų klubo gretose jau daugiau nei 60 narių.