Į laukus įvažiuoti beveik neįmanoma, todėl derliaus nuėmimo ir kiti svarbūs ūkininkų darbai tiesiog stovi vietoje.

Įvertinus žemės ūkyje dėl gausių kritulių susidariusią sudėtingą padėtį, šį penktadienį posėdžiavusi Kėdainių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė rajone paskelbti ekstremalų įvykį.

Lietaus išvarginti Kėdainių krašto ūkininkai griebiasi už galvos – nuo vasaros, o ypač rugsėjį, laukus skandinantys krituliai grasina dideliais nuostoliais. Be to, ūkininkai jau dabar mato, kad negalės įvykdyti įsipareigojimų partneriams ir kreditoriams, o už tai sulauks sankcijų.

Todėl Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga kreipėsi į rajono savivaldybės vadovus, prašydami inicijuoti ekstremalaus įvykio paskelbimą Kėdainių rajone. Penktadienio popietę įvyko savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame svarstyta žemės ūkyje susidariusi padėtis.

Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga skaičiuoja, kad rajone yra nuimta iki 80 procentų grūdinių kultūrų derliaus. Likusį greičiausiai teks palikti laukuose.  Daržininkystės ūkiuose situacija ypač sudėtinga, ten nenuimto derliaus kiekis siekia net 90 procentų.
„Dėl gausaus lietaus dalis derliaus tiesiog sunyko arba yra sugadintas. Juk pastaruoju laiku kritulių norma buvo viršyta 3 – 5 kartus“, – sakė Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Virmantas Ivanauskas. Esant tokioms oro sąlygoms neįmanoma žieminių pasėlių sėja, pievų šienavimas, juodojo pūdymo apsėjimas.

Įvertinus žemės ūkyje susidariusią padėtį, komisija nusprendė Kėdainių rajono savivaldybėje paskelbti ekstremalų įvykį. Tokia formuluotė krašto ūkininkams leidžia tikėtis, kad Nacionalinė mokėjimo agentūra, bankai bei grūdų supirkėjai, su kuriais buvo sudarytos išankstinės grūdų pardavimo sutartys, atsižvelgs į nenugalimos jėgos aplinkybes (force majeure), dėl kurių neįvykdyti išankstiniai įsipareigojimai, ir sankcijos nebus taikomos.

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.