Valstybės saugumo departamentas įspėja, kad, artėjant gegužės 9-ąjai, kai rusai mini pergalės Antrajame pasauliniame kare prieš nacistinę Vokietiją dieną, ir šios tautybės žmonės net ir Lietuvoje renkasi tarybiniams kariams skirtose kapinėse, galimos provoka­cijos ar net smurtiniai incidentai. Prašoma gyventojų būti atidiems ir nesivelti į galimas konfliktines situacijas.

Taip pat primenama, kad Lietuvoje uždrausta viešai demonstruoti Georgijaus juostą ir kitus Rusijos karo prieš Ukrainą simbolius, už tai gresia bauda.

Balandžio mėnesį Seimas priėmė atitinkamas Administracinių nusižengimų ir Susirinkimų įstatymo pataisas, pagal kurias mūsų valstybėje draudžiama naudoti „totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius, kuriuos šie režimai naudojo ar naudoja jų įvykdytai ar vykdomai karinei agresijai, vykdomiems ar įvykdytiems nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams propaguoti“.

Taip pat konkrečiai nurodoma, kad tokiu simboliu „visais atvejais laikoma dvispalvė (juodos ir oranžinės spalvų) Georgijaus (Šv. Jurgio) juosta“.

Minėtas draudimas apima ir šiuo metu Rusijos kare su Ukraina naudojamus simbolius – raides „Z“, „V“ ir kitas.

Numatyta, kad už tokių simbolių demonstravimą gresia 300–700 eurų bauda, o juridiniams asmenims ji sieks nuo 600 iki 1,2 tūkst. eurų. Pakartotinai nusižengus bus skiriama 500–900 eurų bauda fiziniams asmenims arba 800–1,5 tūkst. eurų bauda juridiniams asmenims.

Susirinkimų įstatymas taip pat draudžia rodyti Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR vėliavas, herbus, uniformas, nacistinių ar komunistinių organizacijų simbolius, atlikti nacistinės Vokietijos, SSRS ar Lietuvos SSR himnus.

Policijos atstovai sako, kad yra pasiruošę užtikrinti viešąją tvarką vyksiančių renginių metu, taip pat, kad yra atidžiai stebima, kas vyksta internetinėje erdvėje. Primenama, kad Rusijos karo nusikaltimus palaikantiems ir karą Ukrainoje neigiantiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė.

Parengta pagal VSD,
Seimo ir policijos inf.

Panašios naujienos